stamp-2

100. lekce onko-jógy

100. lekce onko-jógy

🧘‍♀️100. LEKCE ONKO-JÓGY I Dnes jsme symbolicky oslavily jubilejní 100. společnou lekci online okno-jógy s naší skvělou jogínkou Lucií Königovou.

Cvičíme každou středu od 18:00 do 19:00 hod. z pohodlí domova v podobě online lekce. Ze všech lekcí máme také video záznam, pokud někdo nestíhá nebo danou lekci nemůže, může si ji odcvičit kdykoliv ze záznamu. Pokud byste měly zájem, stačí se nám ozvat na e-mail: mybellisky@gmail.com a odkazy na lekce vám rády zašleme, případně se můžete přidat ke cvičení online s námi.

Příznivé účinky na tělo i duši žen po léčbě rakoviny prsu jsou opravdu značné a jsou publikovány v mnoha vědeckých studiích (např. studie publikované Americkou společností klinické onkologie, studie publikované v Indian Journal of Palliative Care, studie M.D. Anderson Cancer Center a mnoho dalších).

Nejnovější výzkumy dokonce ukazují, že pravidelné cvičení jógy snižuje riziko návratu onemocnění až o 55% (studie publikovaná v Journal of National Care a na konferenci EBCC13 v Braceloně).

Jaké jsou největší přínosy pravidelného cvičení jógy u pacientek s rakovinou prsu?

⚛️Zlepšení fyzické kondice

⚛️Zmírnění únavy

⚛️Redukce stresu

⚛️Zmírnění bolestí

⚛️Rozproudění lymfatického systému

⚛️Otevření a protažení hrudníku, končetin a okolí jizev

⚛️Posílení imunitního systému

⚛️Zlepšení kvality spánku

⚛️Práce s dechem vede ke zvýšení kapacity plic

⚛️Zpevnění ochablých svalů zlepšení flexibility

⚛️Obnovení energie a odolnosti

⚛️Vytváření pozitivního náhledu na život

⚛️Celkové zlepšení kvality života a získání rovnováhy

Přínosy jógy jsou úžasné, ale je vhodné cvičit alespoň ze začátku pod dohledem zkušeného lektora. S ohledem na prodělanou léčbu je potřeba nic nepřehánět a nepřetěžovat nevhodnými asánami oslabené části těla. Doporučujeme poslouchat své tělo.

Namasté🙏

#mybellisky