stamp-2

15. října je Celosvětový den boje proti rakovině prsu

15. října je Celosvětový den boje proti rakovině prsu

🎀Dnes je CELOSVĚTOVÝ DEN BOJE PROTI RAKOVINĚ PRSU🎀

Ročně v České republice onemocní více než 7 400 žen, bohužel stále na tuto nemoc téměř 2 000 pacientek umírá. V Evropě onemocní ročně více než 500 000 žen a více než 125 000 pacientek umírá. Celkově v ČR žije s tímto onemocněním okolo 100 000 žen a mužů.

Pojďme společně dnes vyjádřit podporu všem pacientkám, které se s touto nemocí musí potýkat. Pojďmě jim říct NEJSI NA TO SAMA!

Do komentáře k tomuto příspěvku přidejte růžové💗 nebo fotku, kdy si obléknete cokoliv růžového. Podpora a energie, kterou jim tímto společně vyjádříme je pro ně nesmírně důležitá.

📸 Fotku v růžovém můžete sdílet i samostatně na vašich sociálních sítích s #nejsinatosama

Pokud máte ve svém okolí ženu, která prochází nebo prošla náročnou léčbou rakovinou prsu obejměte jí, řekněte, že jste tady pro ní, podpora je pro ni hodně důležitá. Léčba zanechává jizvy na těle, ale také hluboké šrámy na duši. Léčba zanechává i dlouho po jejím ukončení doživotní trvalé následky, se kterými se pacientka musí každodenně potýkat – chronické únavy, lymfedémy, bolesti končetin, bolesti kloubů a kostí, problémy s pamětí a řadu dalších.

a nezapomeňte @I muži mají prsa

#mybellisky