stamp-2

🆕Britská organizace Breast Cancer Care zveřejnila studii, podle které více než čtvrtina (26%) žen s diagnózou rakoviny prsu tvrdí, že ukončení léčby v nemocnici bylo těžší než odstranění prsu nebo léčba samotná.

❗️Šokující je, že pouze 10% se po propuštění z nemocniční péče cítilo pozitivně a bylo připraveno jít dál. Z více než 800 respondentek výzkumu, více než polovina (53%) bojovala s úzkostí na konci léčby a téměř třetina (31%) s depresí. Téměř polovina (42%) respondentek nebyla svým zdravotním týmem informována o podpoře po ukončení nemocniční léčby. Breast cancer care upozorňuje na to, že by ženy neměly být, v tomto momentu rozhodujícím pro jejich zotavení, ponechány na holičkách.

Organizace proto odstartovala novou aplikaci BECCA, která ženám poskytuje okamžitý přístup k podpoře.
Průzkum zjistil, že tři nejtěžší problémy, jimž ženy čelí na konci léčby, jsou: 80 % se obává, že se jejich rakovina vrátí zpět, 79 % zápasí s únavou 1 ze 2 žen (52%) bojuje s nedostatkem sebedůvěry.

❗️Návrat k “normálnímu životu ” se po ukončení léčby v nemocnici, může zdát jako nepřekonatelný problém, a proto mohou mít pocit, že je to pro ně nejtěžší okamžik.
Zdroj: https://www.breastcancercare.org.uk/…/1-in-4-women-find-end…

Zdroj: Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s.

🎀My se pod to podepisujeme! Až na to, že procenta pacientek mezi mladými ženami, které trpí únavou, mají problém s návratem do běžného života, bojují s nedostatkem sebedůvěry a další potíže po prodělané léčbě, jsou mnohem vyšší. A proto existují Bellisky, abychom na to nebyly samy.🙏🏻

#bellis #bellisky #bellisyoungandcancer #nejdejenoprsa, ale #jdeozivot