stamp-2
Facebook #167511226719867_2039752799495691

🎀 Závěrečná slova naši knihy Nejsi na to sama – průvodce rakovinou prsu přesně vystihují náš postoj k prevenci, edukaci samovyšetření prsu a naší kampani #hlidejsije

Máme HOTOVO! Texty, ilustrace, přílohy…hodiny práce, nespočet energie, ale podařilo se nám vytvořit něco unikátního, na co jsme skutečně hrdé a už se nemůžeme dočkat, až vám knihu představíme a hlavně až ji do rukou dostanou ty, pro které je určena. Slavnostní křest se uskuteční 4. 2. 2021🥂

“Milá kamarádko,

někdy Ti my, Bellisky, možná přijdeme s edukací samovyšetření prsu zarputilé jak španělská inkvizice. Ale věř, že tohle jediné může opravdu mnoha ženám zachránit život. Při včasné diagnóze je prognóza na vyléčení téměř jistá. Už jsme viděly až moc, byly jsme až příliš často na pohřbech svých kamarádek na to, abychom jen seděly v koutě čekárny a mlčely na sebe navzájem. To, co pro sebe i Tebe skutečně můžeme udělat, je apel na prevenci, tedy samovyšetření. A také sdílení zkušeností, které jsme na téhle bolestivé cestě získaly. Tahle knížka je naše poselství. Každá věta, kterou jsme pro Tebe sepsaly, je naše forma boje s touhle nemocí. Za každou je příběh, zkušenost, emoce. Nebylo to snadný a nebylo to bez bolesti. Některé z nás měly od začátku léčby velmi špatnou prognózu a bojovaly jako lvice, ale bohužel odešly. Odcházení je naneštěstí stále součástí nemoci, ale života taky. Může nás to štvát a mrzet, ale bohužel je to tak. Většina z nás se ale uzdraví, drtivá většina našich příběhů končí šťastně. Máme spoustu miminek, nové lásky, nové pracovní výzvy, nové příležitosti. Mnoho z nás vnímá život po diagnóze více skutečně a opravdově.

Snažily jsme se v rámci knihy předat vše, co o této nemoci víme. Odborné informace i osobní zkušenosti a prožitky. S těmi se nemusí každý ztotožňovat, ale myslíme si, že i přes rozdílné pohledy vnímání nemoci a léčby nebude jejich podobnost čistě náhodná. Každý může mít jinou zkušenost, ale důležité pro nás je, abychom její pomocí informovaly, varovaly, utěšily a ukázaly cestu. Věříme, že Ti kniha aspoň trochu pomůže. Že se nebudeš v tak náročné životní překážce sama, protože Nejsi na to sama! Nikdy. Určitě se stane, že jsme na něco zapomněly. Až budeme knihu držet v ruce, řekneme si – jé, tohle se tam určitě mělo objevit. Aby byla podle nás dokonalá a obsahovala úplně vše, pracovaly bychom na ní ještě teď a Tobě by nemohla teď pomoci.

Proto pokud budeš mít jakýkoliv dotaz, určitě se na nás obrať, protože Jsme tady pro Tebe, jsme tady pro sebe. Zároveň na konci této knihy najdeš odkazy na weby, blogy a organizace, které se třeba určitým tématům věnují velmi podrobně, takže když Tě bude nějaká oblast zajímat do hloubky, určitě se tam podívej. Všechno jsou to prověřené a užitečné informace. Ať jsi zdravá a jenom ses chtěla něco dozvědět, nebo sis nebyla jistá, nebo se Tvoje podezření bohužel ukázalo jako oprávněné, jdeme vedle Tebe a držíme Tě za ruku. To hlavní je na Tobě, ale my jsme napořád tady.

Tvoje Bellisky”

#mybellisky

Kreativní editace textů 👩‍💻 Barbora Topinkova
Ilustrace ✏️ @Kateřina Dubská, IG @kater_illu

Informace o distribuci knihy a další podrobnosti zveřejníme na našem webu a na našich sociálních sítích.