stamp-2
Facebook #167511226719867_2067235253414112

“Milá kamarádko,

možná ses právě dozvěděla nepříjemnou zprávu. Možná sis v prsu nahmatala něco, co tam nepatří, a bojíš se na to místo sáhnout znovu. Možná celá vyděšená sedíš před ordinací a čekáš na verdikt, možná už ses ho dozvěděla a není zrovna nejpříjemnější. Možná jsi natolik pečlivá, že si chceš o možném riziku rakoviny prsu přečíst včas. Ať už máš jen podezření, právě Tě diagnostikovali nebo už jsi v jakékoliv fázi léčby, tahle knížka vznikla proto, aby ses necítila sama.

Nezáleží na tom, kolik je Ti let. Je jedno, jestli jsi slečna, která sotva vyšla ze střední školy, čerstvá maminka nebo babička. Tahle kniha je psána ženami, které nemoc postihla v produktivním věku, řeší témata spojená s mateřstvím, ženskostí, sebevědomím, láskou, vztahy, prací i sebeurčením, ale pomoc a rady tu najde každá.

Nikola, Nikol, Radka, Petra, Edita, Zuzka, Adéla, Veronika… my všechny, které za jejím sepsáním stojíme, z vlastní zkušenosti moc dobře víme, že teď potřebuješ někoho, kdo Ti opravdu rozumí. Potřebuješ zůstat v klidu a my Ti s tím pomůžeme. Představ si, že spolu sedíme u kafe a řešíme problémy života jako kamarádky. Dobře, nepovídáme si teď o tom, jak naučit svého muže trefit se špinavými ponožkami do koše na prádlo hned na první pokus nebo motivovat děti posbírat všechny kostičky lega. I tak nás máš u sebe, kdykoliv otevřeš tuhle knížku. Vezmeme Tě za ruku, projdeme spolu s Tebou příští náročné dny, týdny a možná roky. Pomůžeme Ti zvládnout všechny ty náročné a nepříjemné chvilky. Prošly jsme si osobně vším, o čem tady píšeme, a své zkušenosti, zážitky i naději jsme promítly do textů, které Tě mají chránit a posílit. Jestli Ti teď můžeme poradit, vykašli se v první chvíli na hledání informací na internetu a diskusí se svatými chytrými na internetových fórech. Bývají často zavádějící a člověka to jen zbytečně hodí do smutku a deprese. Na příštích stránkách najdeš všechny informace, které jsme posbíraly za deset let.

Najdeš tu i rady odborníků, se kterými jsme během své nemoci spolupracovaly a jimž věříme. Víme totiž, že mylné nebo zavádějící informace mohou velmi negativně ovlivnit rozhodnutí v přístupu ke způsobu léčby, protože je děláš pod tlakem strachu. Zároveň víme, že podpora, pomoc, sounáležitost a vědomí toho, že člověk není na náročnou životní situaci sám, je pro Tebe důležitá. Proto jsme tu s Tebou. My všechny víme, jak těžké je období nemoci. Pro Tebe, i pro Tvé blízké. Dej jim tuhle knížku přečíst taky. Zkušenost s tím, s čím se právě potýkáš, je nepřenositelná, ale pomůže jim to lépe pochopit, s čím se zrovna pereš a jak se cítíš. Ledacos jim tím usnadníš a lépe pochopí, v čem a jak Ti mohou být oporou.

Nikdo teď není důležitější než Ty sama. Tohle je válečný stav, ale my budeme bojovat společně s Tebou. Na těle Ti možná zůstanou jizvy, možná zůstane nějaký ten šrám i na duši, ale přesto z toho vyjdeš silnější a krásnější, než jsi kdy byla. Můžeš vyhrát. Nevzdávej se, užívej si v životě každý okamžik a pojď nemoci nakopat zadek!

Tvoje Bellisky”

📔 Naše knihy “Nejsi na to sama – průvodce rakovinou prsu” je již hotová, brzy půjde do tisku a my věříme, že situace dovolí a společně ji pokřtíme ve čtvrtek 4. 2. 2021🥂symbolicky na mezinárodní den boje proti rakovině.

Věříme, že pomůže mnoha pacientkám v tak náročném období jako je léčba rakoviny prsu. O možnostech získání nebo zakoupení knihy a celkové distribuci vás budeme informovat. Dnes jsme vám chtěly dát takovou malou ochutnávku úvodních slov knihy a úvodní ilustrace. Brzy se pochlubíme i s titulkou🤩

👩‍💻 kreativní editace textů Barbora Topinková
✏️Ilustrace Kateřina Dubská IG kater_illu
❤️autorka a duše projektu Nikola Samková

Všem, kteří se na vzniku knihy dále jakkoliv podíleli patří obrovský DÍK🙏, postupně vám všechny představíme.

Speciální poděkování patří všem dárcům v naší únorové sbírce Znesnáze21, díky skvělé částce, která se nám podařila vybrat tuto knihu vydáme a hlavně budeme mít výtisky pro nově diagnostikované pacientky ZDARMA!

Kniha vyjde v nakladatelství Grada.

#mybellisky