stamp-2
Facebook #167511226719867_2162095397261430

🚺 Jedním z našich hlavních poslání je prevence rakoviny prsu. Snažíme se naučit ženy a dívky být zodpovědné ke svému tělu, naučit se naslouchat mu a osvojit si správnou techniku samovyšetření.

Ročně v České republice onemocní téměř 8 000 žen. Přičemž čtvrtina pacientek stále na tuto nemoc zemře. Rakovina si nevybírá. Při včasné diagnóze je prognóza přežití obrovská! A přesně tohle je náš cíl, aby na nemoc ženy přišly, co nejdříve je to jen možné.

Výuka samovyšetření nejčastěji probíhá na prsním modelu tzv. prsním fantomu, kde jsou nasimulované různé útvary. Ženy si tak mohou vyzkoušet, jak například vypadá zvětšená uzlina, jak hmatný je nádor, jak vypadá vpáčená bradavka nebo pomerančová kůže a další symptomy, které mohou značit zhoubné onemocnění v prsu.

Prsní fantom není levnou záležitostí a proto nás nesmírně těší, že jsme koncem roku mohly pořídit jeden zcela nový pro edukace v okolí Opavy.

Ze srdce děkujeme Nadační fond Pavla Novotného a společnosti Teva Czech Industries s.r.o. za příspěvek, kromě prsního fantomu budou k dispozici edukační materiály, a také knihy Nejsi na to sama – průvodce rakovinou prsu pro pacientky z této oblasti🙏🤍

Pravidelnost samovyšetření (.)(.) je základem, jak na to najdete na našem webu ➡️ http://bit.ly/samovysetreni

#mybellisky