stamp-2

🚺 PROČ si pacientky s rakovinou prsu, které mají onkologickou léčbu za sebou, tolik přejí předávat povědomí o prevenci a SAMOVYŠETŘENÍ (.)(.)⁉️

⚛️ Diagnóza karcinom prsu ženě naprosto změní život.

⚛️ Projde neskutečně náročnou léčbou: chemoterapie, operace,
ozařování, hormonální léčba, bioléčba…to vše jsou také injekce, odběry krve téměř každý týden, někdy zavedení portu a další úkony a vyšetření.

⚛️ Celé období je skutečně náročné nejen pro organismus, ale také pro psychiku.

⚛️ Vyhlíží světlo na konci tunelu, až tohle vše skončí a vrátí se jí život před léčbou.

⚛️ Pak přijde vytoužené období REMISE, ale vytoužený návrat do starých kolejí nikoliv. Místo toho přijdou trvalé následky léčby (chronické únavy, kdy prostě nemůžete nic, lymfatické otoky, bolesti kloubů a operované ruky…), strach z recidivy…

⚛️ V průběhu léčby přijde o sebevědomí (vypadají řasy, obočí, vlasy, tělo se zavodní, většina přibere na váze) a k tomu přijde o část prsa, celé prso nebo dokonce obě prsa ➡️(x)(x)

⚛️ Ano, může podstoupit rekonstrukci, ale jizev se nikdy nezbaví. Rekonstrukce navíc není možná u každé pacientky a často přicházejí různé pooperační komplikace. Prsa nejsou NIKDY jako dřív!

⚛️ Kde vzít sílu na práci, rodinu, děti, péči o domácnost a běžné povinnosti? Přichází pocity zoufalství a beznaděje, okolí pacientku považuje za uzdravenou, často proto přichází úzkosti až depresivní stavy.

⚛️ Jizvy zůstanou na těle i na duši už navždy.

⚛️ A asi to nejtěžší je vyrovnat se se všudypřítomným strachem z návratu nemoci nebo metastáz.

⚛️ Ne všechny mají to štěstí a dostanou se až sem, stále mnoho žen vlivem této nemoci odchází!

⚛️ SAMOVYŠETŘENÍ odhalí nemoc včas! Nemusíš přijít o celé prso, už vůbec ne o obě prsa, velice často se vyhneš chemoterapii, ale hlavně s největší pravděpodobností si zachráníš SVŮJ ŽIVOT‼️ a kvalita života po léčbě bude téměř nezměněná.

Tyhle pacientky prostě jen chtějí, aby na pozdně diagnostikovanou rakovinu prsu neumírala další skvělá žena/dívka‼️a nebo, aby neměla tak moc negativně ovlivněný život.

🦄 Možná si říkáš, kde je ta růžová, kde je ta změna priorit, vše to pozitivní, co Ti nemoc dá a o čem se tak často píše?

🎀 Po tom všem, co máš za sebou při onkologické léčbě se Ti změní hodnoty, pohled na svět a aby si se z toho nepoložila úplně, vidíš často svět radši trochu víc sluníčkově nebo růžově🌸📿
Na všem špatném se dá najít pozitivum, něco si z náročné zkoušky odnést, ALE tohle NIKDO nechce prožít a tak moc si nechat změnit ŽIVOT.

Proto všechny z nás #mybellisky, tak moc lpíme na osvětě samovyšetření (.)(.) #hlidejsije

Ročně onemocní v ČR téměř 8 000 žen! Čtvrtina pacientek stále na tuto nemoc zemře. Nemoc si nevybírá, může se týkat i TEBE. Neber to na lehkou váhu🙏🏻

➡️ http://bit.ly/samovysetreni

📸 Helena Szmigielová – fotografie