stamp-2

I muži mají prsa! Čtěte příběh pacienta s rakovinou prsu statečného Michala Kříže

I muži mají prsa! Čtěte příběh pacienta s rakovinou prsu statečného Michala Kříže

💙 I MUŽI MAJÍ PRSA I I muži mohou onemocnět rakovinou prsu! Není to četné onemocnění (v ČR ročně okolo 70 případů ze 7 200), ale o to závažnější může být. Muži o svých problémech často nemluví. Natož, když se objeví problém s prsem. Prsa jsou přeci čistě ženská záležitost a na mamograf chodí jen ženy, ne?! NE!

Hlavně v rodinách, kde je prokázaná mutace genu BRCA 1 nebo 2 by měli být i muži ostražití a také vy ženy, pokud by se u vašeho muže objevil problém, mějte na paměti, že to může být závažný problém a tak jako u žen, je rakovina dobře léčitelná, ale musí být diagnostikovaná včas a to se bohužel u mužů velmi často neděje z výše zmíněných důvodů.

Rády bychom vám představily Michala. Michal má zkušenost s rakovinou prsu hned 2x. Poprvé ve 31 letech a podruhé s recidivou ve 35 letech. Michal rakovinu i napodruhé úspěšně překonal a dnes je šťastný táta malého Matyho. Michal o svých zkušenostech otevřené hovoří (klobouk dolu a díky za to, Míšo).

“Celé to začalo v listopadu 2012. Bylo mi 31 let, žil jsem spokojený život se svojí manželkou. Tedy až na bolesti pravého prsu, které mě v noci trápily, kdykoli jsem ležel na břiše. Bolesti neustupovaly, proto jsem se v lednu 2013 odhodlal navštívit obvodní lékařku. Dala mi kalciovou mast, jež bolesti nezmírnila, takže jsem byl za 3 týdny u lékařky znovu. Poslala mě na rentgen a chirurgii. Díky bohu za lékařku na chirurgii, která byla osvícená. Nebýt jí, možná bych tu už nebyl, nebo by to se mnou bylo hodně špatné. Doporučila mi totiž, abych se nechal vyšetřit mamografem. A i když se mi její návrh zdál nesmyslný (Muž na mamografu? Co tam dám?), vyžádal jsem si toto vyšetření u své obvodní doktorky…”

Celý příběh Michala čtěte na našem webu ↩️

https://www.bellisky.cz/pribehy/michal-kriz/

Michal píše blog o rakovině prsu u mužů I muži mají prsa , více informací najdete také na webu https://www.rakovinaprsuumuzu.cz

#mybellisky s Míšou