stamp-2

Instagram #2516043833350627023

Instagram #2516043833350627023

🚺 PROČ si pacientky s rakovinou prsu, které mají onkologickou léčbu za sebou, tolik přejí předávat povědomí o prevenci a SAMOVYŠETŘENÍ (.)(.)⁉️
⚛️ Diagnóza karcinom prsu ženě naprosto změní život.
⚛️ Projde neskutečně náročnou léčbou: chemoterapie, operace, ozařování, hormonální léčba, bioléčba…to vše jsou také injekce, odběry krve téměř každý týden, někdy zavedení portu a další úkony a vyšetření.
⚛️ Celé období je skutečně náročné nejen pro organismus, ale také pro psychiku.
⚛️ Vyhlíží světlo na konci tunelu, až tohle vše skončí a vrátí se jí život před léčbou.
⚛️ Pak přijde vytoužené období REMISE, ale vytoužený návrat do starých kolejí nikoliv. Místo toho přijdou trvalé následky léčby (chronické únavy, kdy prostě nemůžete nic, lymfatické otoky, bolesti kloubů a operované ruky…), strach z recidivy…
⚛️ V průběhu léčby přijde o sebevědomí (vypadají řasy, obočí, vlasy, tělo se zavodní, většina přibere na váze) a k tomu přijde o část prsa, celé prso nebo dokonce obě prsa ➡️(x)(x)
⚛️ Ano, může podstoupit rekonstrukci, ale jizev se nikdy nezbaví. Rekonstrukce navíc není možná u každé pacientky a často přicházejí různé pooperační komplikace. Prsa nejsou NIKDY jako dřív!
⚛️ Kde vzít sílu na práci, rodinu, děti, péči o domácnost a běžné povinnosti? Přichází pocity zoufalství a beznaděje, okolí pacientku považuje za uzdravenou, často proto přichází úzkosti až depresivní stavy.
⚛️ Jizvy zůstanou na těle i na duši už navždy.
⚛️ A asi to nejtěžší je vyrovnat se se všudypřítomným strachem z návratu nemoci nebo metastáz.
⚛️ Ne všechny mají to štěstí a dostanou se až sem, stále mnoho žen vlivem této nemoci odchází!
⚛️ SAMOVYŠETŘENÍ odhalí nemoc včas! Nemusíš přijít o celé prso, už vůbec ne o obě prsa, velice často se vyhneš chemoterapii, ale hlavně s největší pravděpodobností si zachráníš SVŮJ ŽIVOT‼️ a kvalita života po léčbě bude téměř nezměněná.
Tyhle pacientky prostě jen chtějí, aby neumírala další pacientka na tuto nemoc!