stamp-2

METASTATICKÁ RAKOVINU PRSU slovy úžasné bojovnice Verunky Blahuty

METASTATICKÁ RAKOVINU PRSU slovy úžasné bojovnice Verunky Blahuty

🎀METASTATICKÁ RAKOVINU PRSU I Pro společnost jedno velké tabu, pro pacientky s rakovinou prsu doživotní hrozba a velký strašák, pro mnoho pacientek a pacientů bohužel životní realita. Realita, kterou musí žít a pokud se o ní nezačne více mluvit, zůstane tabu, hrozbou a strašákem.

S velkou pokorou, obdivem a hrdostí sdílíme silná slova naší úžasné bojovnice🦸‍♀️ Veronika Blahuta ❤️🧡💛💚💙💜

“Metastatická rakovina prsu – sekundární rakovina prsu – NEVYLÉČITELNÁ rakovina prsu

Je IV. stadiem ze 4 (.)(.)

Ve většině případů postihuje ženy, kterým se rakovina prsu vrátila. Měly nádor v prsu, případně v uzlinách, prošly chemoterapií, ozařováním či odstraněním prsu a po nějaké době v remisi se jim onemocnění vrátilo. Vrátilo se jim v metastázích, což znamená, že rakovinové buňky vycestovaly z původní části onemocnění kamkoliv jinam do těla (játra, kosti, plíce, mozek).

Pak jsou případy stejné jako ten můj, že rakovina vycestovala z prsu ještě před zjištěním onemocnění tudíž ji nemáme jen v prsu a uzlinách, ale i jinde v těle např. játra, kosti, plíce, mozek.

Léky na vyléčení tohoto stádia neexistují, ale máme mnoho možností léčby jak život “zpříjemnit a prodloužit”.

V praxi to znamená, že nevíme dne a hodiny… Nevíme co bude za měsíc, jak dlouho jaký lék bude zabírat, zda pojišťovny schválí další léčbu, jak dlouho budeme schopny pracovat třeba na půl úvazek, často nás trápí únava, potřebujeme pomoct s běžnými činnostmi, jako může být nákup nebo úklid… bez vidiny, že se to zlepší.

Záleží jen na nás jak se k tomu postavíme. Já si užívám každý den, využiju každou nabídku zkusit nové věci. MILUJI ŽIVOT!!!

Obdivuji všechny bojovnice a bojovníky, protože toto se týká i mužů a to v jakémkoliv stádiu.”

📸Nádherná Verunka na fotografii Martina Řezáče v rámci foto-workshopu našeho projektu Pěstuj se jako vzácnou květinu🌸

Verunko a všechny Neviditelné ženy NEJSTE NA TO SAMY! Jsme tady pro vás spolu s Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s.

❤️🧡💛💚💙💜

#mybellisky