stamp-2

Mladá maminky onemocněla rakovinou prsu ve 20. týdnu těhotenství, přečtěte si příběh Janičky a jejího syna

Mladá maminky onemocněla rakovinou prsu ve 20. týdnu těhotenství, přečtěte si příběh Janičky a jejího syna

⚛️PŘÍBĚH I🤰Těhotenství je jedinečný proces, většina nastávajících maminek se těší na příchod miminka, plánuje, připravuje, chystá… i v očekávání a požehnaném stavu může žena onemocnět rakovinou a bohužel mezi našimi Belliskami je takových maminek několik desítek.

“Vše začalo v roce 2019, bylo mi 32 let a byla jsem zhruba v polovině těhotenství. Při sprchování jsem si v levém prsu nahmatala větší zduřeninu, přisuzovala jsem ji změnám v těhotenství. Rakovina mě vůbec nenapadla, protože jsme ji neměli v rodině a já byla přece mladá a čekala jsem miminko…

Každopádně jsem se rozhodla zeptat se na to své gynekoložky, ke které jsem měla jít za několik dní na kontrolu. Paní doktorka nad tím naštěstí nemávla rukou a zachovala se naprosto skvěle, za což jsem jí moc vděčná. Pro náš klid mi dala žádanku na ultrazvuk, i když jsme věřily, že to bude v pořádku. Zavolala jsem si tedy o termín, po upozornění, že mám hmatný nález a jsem těhotná, jsem šla na vyšetření už za dva dny. Na ultrazvuku se paní doktorce nález nezdál a pro jistotu se rozhodla udělat biopsii.

O týden později mi bohužel byla sdělena diagnóza rakoviny prsu a rozjelo se kolečko všech možných vyšetření…”

Průběh léčby a šťastný konec krásné maminky Janičky a jejího statečného syna čtěte na našem webu ➡️

https://www.bellisky.cz/pribehy/jana-zamecnikova/

Jani, moc Ti děkujeme za odvahu sdílet Tvůj příběh, přejeme Ti už jen zdraví a krásné okamžiky se svou rodinu a se synem.

Tématu diagnózy v těhotenství a v laktaci se budeme v následujících měsících intenzivně věnovat a plánujeme spuštění informační kampaně.

#mybellisky