stamp-2

Představujeme vám říjnový příběh v našem Charitativním kalendáři Bellissime 2023

Představujeme vám  říjnový příběh v našem Charitativním kalendáři Bellissime 2023

📅ŘÍJEN | Rády bychom vám představily říjnový příběh v našem Charitativním kalendáři Bellissime 2023, který patří naší krásné a skvělé Pétě Svobodové🌸

“Verdikt: oboustranná mastektomie. Myslela jsem, že už se z toho nevzpamatuju. Musíte ale vstát, když vás něco srazí k zemi.”

“Začalo to celkem nevinně. Nahmatala jsem si bouličku v prsu, tak jsem pro jistotu zašla ke svému gynekologovi. Ten mě uklidnil, že to určitě není nic vážného, ale pro jistotu odeslal do mamologické poradny. Po vyšetření ultrazvukem mě paní doktorka objednala na biopsii, pro jistotu. To už jsem začala být lehce nervózní, ale pořád jsem si opakovala “Buď v klidu, 9 z 10 nalézů v prsu jsou jen nezhoubné útvary, je to nepravděpodobné “. Po týdnu čekání přišel den, kdy jsem měla dojít pro výsledky. Šla se mnou mamka, nějak se mi tam samotné nechtělo. Ve chvíli, kdy jsem byla na řadě a paní doktorka řekla mamce, ať jde do ordinace se mnou, mi to došlo. Pochopila jsem ve vteřině, že to není v pořádku.”

“Byl to pro mě hodně náročný období. Ale zvládla jsem ho. Jsem na sebe svým způsobem pyšná. Při prvních pocitech jsem totiž myslela, že zůstanu někde stočená v koutě, že už se z toho nevzpamatuju, že mě to psychicky porazí. Postupně se mi myšlenky utřídily. Musíte vstát, když vás něco srazí k zemi. Vždyť přeci chci žít. Tak to zkusim, zkusim to zvládnout, odměna žít za to určitě stojí. Dnes, s odstupem roku, přemýšlím trochu jinak. Snažim se myslet pozitivně a užívat si každý den. Už neřeším hlouposti, urovnaly se mi priority v životě. Mám toho nejlepšího chlapa pod sluncem, rodinu, která mě podporuje, přátele o kterých vím, že tu pro mě vždy budou. A možná to bude znít jako klišé, ale cítím se silnější.”

Celý příběh Péti, která je koordinátorkou projektu Bellis a také AVON linky za zdravá prsa, čtěte na našem webu➡️ https://www.bellisky.cz/pribehy/petra/

Moc děkujeme za sdílení, Petí, jsi úžasná! Přejeme Ti už jen šťastný život a hlavně zdraví🤍 Děkujeme, že jsi součástí týmu Bellisek a za Tvou práci.

#mybellisky

📸krásné foto od naší nejšikovnější Helena Szmigielová – fotografie