stamp-2

Příběh Jany Zámečníkového a jejího syna Adámka z kampaně MAMINKOU NAVZDORY RAKOVINĚ PRSU

Příběh Jany Zámečníkového a jejího syna Adámka z kampaně MAMINKOU NAVZDORY RAKOVINĚ PRSU

🩷PŘÍBĚH I Dnes bychom vám rády představily první příběh z naší kampaně MAMINKOU NAVZDORY RAKOVINĚ PRSU, který patří úžasné ženě a mamince Janě Zámečníkové a jejímu synovi Adámkovi. Jana onemocněla rakovinou prsu ve 31 letech v polovině těhotenství…

„Vše začalo v roce 2019. Byla jsem zhruba v polovině těhotenství a jednoho dne jsem si večer při sprchování nahmatala tvrdou bulku v prsu. Byla velká, nevím, jak je možné, že jsem si jí do té doby nevšimla. Následující pondělí jsem měla těhotenskou kontrolu na gynekologii, tak jsem paní doktorce bulku ukázala. Naštěstí nic nepodcenila a vystavila mi žádanku na vyšetření i s doporučením místa, kam se mám objednat. S ohledem na probíhající těhotenství a hmatný nález mě objednali do pár dní a od té doby to šlo rychle. Na sonu se jim bulka nezdála, proto mi za dalších pár dní provedli biopsii.

„Zhruba do týdne jsme jeli s partnerem na kliniku pro sdělení výsledků. Přesně si pamatuju ten moment, kdy mě zavolala sestřička, zvedla jsem se ze židle a říkala partnerovi, ať tam na mě počká. Sestřička, když mě zaslechla řekla, ať jde partner se mnou. Do té doby jsem byla přesvědčená, že to nic nebude, ale v tu chvíli už jsem začala tušit, že mě nečeká dobrá zpráva.”

„Když jsem pár týdnů po poslední chemoterapii cítila, že už bych se chtěla začít nějak hýbat, dát se do kupy po fyzické stránce a pomalu jsem začala cvičit, přišla další rána, která pro mě byla extrémně těžká. Při skákání mě píchalo v oblasti břicha u vaječníků, pro jistotu jsem šla na kontrolu, kde mi lékař sdělil, že tam vidí na obou stranách cysty. Těžko říct, jak se to stalo, každopádně se lékaři shodli na tom, že s ohledem na mou prognózu do budoucna doporučují jejich odstranění i přesto, že nemám prokázanou genetickou mutaci. Do pár týdnů jsem tedy na doporučení lékařů absolvovala odstranění vaječníků i s hysterektomií. To pro mě bylo strašně náročné, protože jsem vždy přála mít dvě děti.“

Celý příběh Jany a Adama si přečtěte na našem webu↩️
https://www.bellisky.cz/pribehy/pribeh-z-cyklu-maminkou-navzdory-rakovine-prsu-jana-zamecnikova-a-adam/

ℹ️Kampaň MAMINKOU NAVZDORY RAKOVINĚ PRSU chceme upozornit na riziko a nebezpečnost diagnózy karcinomu prsu v těhotenství🤰🏻nebo laktaci🤱🏻V tomto období je onemocnení často diagnostikováno pozdě. Pokud je odhaleno včas, lze jej dnes úspěšně léčit!

🎀10 odvážných maminek, které si svůj život vybojovaly nejen pro sebe, ale i pro své děti, se rozhodly svůj příběh otevřeně sdílet a pomoci tak dalším mnoha ženám. Kampaní nechceme nikoho strašit, jen si přejeme, aby žena s každou bouličkou, kterou v období těhotenství nebo laktace objeví, navštívila lékaře a ten ji odeslal na vyšetření. Postupně vám představíme všech deset příběhů.

#mybellisky

📸 Fotografie plná mateřské lásky zachytila Alena Marcinka Syslová 🫶