"Ujišťovali mě, že je vše v pořádku, ale já to tak necítila: operaci jsem si musela „vydupat“ a dnes mám zdravého chlapečka."

Kateřina Zábrodská

stamp-3

Kateřina Zábrodská

S bulkou jsem šla hned k lékaři, ale operaci jsem si musela vydupat

Stalo se to v roce 2013. Nahmatala jsem si bulku velikosti čočky v pravém prsu a hned jsem šla k lékařům. Bez potřebných vyšetření jsem byla ujištěna, že jsem mladá, vše je v pořádku a za půl roku mám přijít na další kontrolu. Po půlroce bulka dorostla do velikosti hroznu, ale podle lékařů bylo zase všechno v pořádku. I přes jejich ujištění jsem si doslova „vydupala“ operaci, jejímž výsledkem byla diagnóza: rakovina prsu. Pak už to šlo hrozně rychle. Podstupovala jsem všechna možná vyšetření, aby lékaři zjistili, kde všude rakovina je nebo není. Všechny výsledky ale byly negativní. Přesto jsem v roce 2014 podstoupila preventivní léčbu, která zahrnovala 6 chemoterapií a 30 dávek ozařování.

V roce 2016 jsem otěhotněla a na konci toho roku se nám narodil zdravý chlapeček. Rakovina mi ukázala úplně jiný pohled na můj dosavadní život a přes všechny své hrůzy mi pomohla nalézt novou cestu k lepšímu a spokojenějšímu životu. Naučila mě taky pokoře, lásce sama k sobě, odpuštění a umění být tady a teď. Umožnila mi pochopit, že člověk má věřit především sám sobě a zodpovědně se rozhodovat o svém zdraví. Proto každý měsíc prosím provádějte samovyšetření prsu – nic vás to nestojí a může vám to doopravdy zachránit život.

 

Příběh je zveřejněn se souhlasem autorky. Projekt Bellis nezodpovídá za faktickou správnost příběhu. Text prochází pouze stylistickou a gramatickou korekturou.