"Krásu všedního dne si každý vytváří sám."

Michaela Lustyk Hlaváčková

stamp-3

Michaela Lustyk Hlaváčková

Nemoc mi ukázala, proč žít a proč se radovat

 

Přesně 3. října 2017 mi byla diagnostikována rakovina pravého prsu. Bylo mi 25 let a popravdě jsem to vůbec nečekala. Nádor rostl během kojení naší dcery, která postupně přestala pít z pravého ňadra. To ale nebyla dostatečná indicie k tomu, aby mě gynekolog poslal na vyšetření. Tou se stala až poměrně velká bulka. Lékař mě ujišťoval, že se jistě jedná o zduřelou žlázu. S radostí jsem uvěřila této diagnostice, která se později ukázala být chybnou. Zjistila jsem to 4 měsíce po kontrole, kdy nádor začal růst a to mne donutilo navštívit jiného lékaře. Z jeho úst zazněla správná diagnóza – karcinom prsu. Ta informace byla odzbrojující, rána způsobující černé myšlenky. Nejvíc jsem měla strach, že si nestihnu svou holčičku užít, radovat se s ní a že v 25 letech přijdu o všechno.

Jenže vše bylo naštěstí jinak. Naučila jsem se užívat si každou všedního dne. Samozřejmě mě čekalo dost vyšetření, chemoterapie a operace na Žlutém kopci. Jsou tam skvělí lékaři a jsem vděčná za jejich práci.  Nemoc mi vzala vlasy, řasy, obočí a ukázala tak, že nic není samozřejmostí. Ukázala mi svět v jiných barvách, pod jinými úhly. Nicméně mi hlavně dala najevo, jak skvělou rodinu, přátele a manžela mám. Děkuji Ti za to, že tu pro mě jsi. Že jsem díky Tobě mohla stvořit něco tak neuvěřitelně nádherného – naši dceru. A díky Tvé podpořit nemoc zvládnout, být tu s ní a s Tebou.

Proto, až se ráno vzbudíte a nebude zrovna svítit slunce, vzpomeňte si, že svět je krásný i s mraky. Že nic není samozřejmostí a že můžeme sdílet všechny ty nabízené krásy. Važte si toho, že ráno můžete vstát a radujte se z každého dalšího dne. Na všech je vždy něco nového a hezkého. Krásu všedního dne si každý vytváří sám. Mějte se rádi a buďte šťastní. Děkuji všem, kteří mi věřili a podporovali mne. Vše dobré se jednou vrátí. Věřím v to.

Dlouho jsem se rozmýšlela, jestli zveřejnit svůj příběh, ale pak jsem si uvědomila, že i kdyby to mělo přimět jen jednu ženu nechat se vyšetřit a přijít včas, tak to za to stálo. Běžte, nedejte se a dejte na svůj vnitřní hlas. Ten ví mnohdy víc, než si myslíme. Vaše Míša.

 

Příběh je zveřejněn se souhlasem autorky. Projekt Bellis nezodpovídá za faktickou správnost příběhu. Text prochází pouze stylistickou a gramatickou korekturou.