"Krásu všedního dne si každý vytváří sám."

Michaela Lustyk Hlaváčková

stamp-3

Michaela Lustyk Hlaváčková

Nemoc mi ukázala, proč žít a proč se radovat

 

Přesně 3. října 2017 mi byla diagnostikována rakovina pravého prsu. Bylo mi 25 let a popravdě jsem to vůbec nečekala. Nádor rostl během kojení naší dcery, která postupně přestala pít z pravého ňadra. To ale nebyla dostatečná indicie k tomu, aby mě gynekolog poslal na vyšetření. Tou se stala až poměrně velká bulka. Lékař mě ujišťoval, že se jistě jedná o zduřelou žlázu. S radostí jsem uvěřila této diagnostice, která se později ukázala být chybnou. Zjistila jsem to 4 měsíce po kontrole, kdy nádor začal růst a to mne donutilo navštívit jiného lékaře. Z jeho úst zazněla správná diagnóza – karcinom prsu. Ta informace byla odzbrojující, rána způsobující černé myšlenky. Nejvíc jsem měla strach, že si nestihnu svou holčičku užít, radovat se s ní a že v 25 letech přijdu o všechno.

Jenže vše bylo naštěstí jinak. Naučila jsem se užívat si každou všedního dne. Samozřejmě mě čekalo dost vyšetření, chemoterapie a operace na Žlutém kopci. Jsou tam skvělí lékaři a jsem vděčná za jejich práci.  Nemoc mi vzala vlasy, řasy, obočí a ukázala tak, že nic není samozřejmostí. Ukázala mi svět v jiných barvách, pod jinými úhly. Nicméně mi hlavně dala najevo, jak skvělou rodinu, přátele a manžela mám. Děkuji Ti za to, že tu pro mě jsi. Že jsem díky Tobě mohla stvořit něco tak neuvěřitelně nádherného – naši dceru. A díky Tvé podpořit nemoc zvládnout, být tu s ní a s Tebou.

Proto, až se ráno vzbudíte a nebude zrovna svítit slunce, vzpomeňte si, že svět je krásný i s mraky. Že nic není samozřejmostí a že můžeme sdílet všechny ty nabízené krásy. Važte si toho, že ráno můžete vstát a radujte se z každého dalšího dne. Na všech je vždy něco nového a hezkého. Krásu všedního dne si každý vytváří sám. Mějte se rádi a buďte šťastní. Děkuji všem, kteří mi věřili a podporovali mne. Vše dobré se jednou vrátí. Věřím v to.

Dlouho jsem se rozmýšlela, jestli zveřejnit svůj příběh, ale pak jsem si uvědomila, že i kdyby to mělo přimět jen jednu ženu nechat se vyšetřit a přijít včas, tak to za to stálo. Běžte, nedejte se a dejte na svůj vnitřní hlas. Ten ví mnohdy víc, než si myslíme. Vaše Míša.