stamp-2

3. místo v soutěži Zlatý banán – příběh roku 2020

3. místo v soutěži Zlatý banán – příběh roku 2020

Získaly jsme 3. místo v ocenění spolehlivých neziskovek Zlatý banán – soutěž o příběh roku 2020

 

Náš příběh vzniku knihy Nejsi na to sama – průvodce rakovinou prsu získal 3. místo v soutěži Zlatý banán, kterou pořádá Asociace veřejně prospěšných organizací ČR. Jedná se o soutěž, která oceňuje příběh roku prověřených neziskovek.

 

Oceněný příběh je příběhem Nikoly, která ve svých 23 letech onemocněla rakovinou prsu a od své diagnózy nosila v hlavě myšlenku na vznik knihy. Kniha komplexně provede ženu, kterou potká stejná diagnóza, celou onkologickou léčbou a všemi jejími fázemi. Nikola vede osmým rokem projekt Bellis a její příběh odbornou porotu zaujal hlavně z důvodu toho, že v situaci, kdy by ostatní mohli zoufat nad svým osudem, ona v této situaci myslela na druhé a přetavila tuto zkušenost v pomoc ostatním.

 

„Když jsem procházela léčbou rakoviny prsu v tak brzkém věku, nejvíce mě trápilo to, že o riziku vzniku onemocnění v mladším věku ženy neví. Zároveň nebyly dostupné informace, objevovaly se různé mylné a zavádějící názory. Vše jsem si dohledávala a postupem času se mi zrodilo v hlavě velké přání, dá se říci, že i trochu sen, to vše dostat na stránky knihy. Tak, aby již žádná žena, která se ocitne v podobné situaci, nebyla na situaci sama a měla po ruce průvodce, který ji odpoví na všechno podstatné. Nechtěla jsem napsat jen svůj příběh, myslím si, že každý příběh někoho, kdo si touto cestou prošel je silný a inspirativní, chtěla jsem vytvořit něco, co posbírá zkušenosti a rady většího počtu žen tak, aby byly řádky naplněné skutečně tím nejdůležitějším, a ne jen mým subjektivním pohledem. Jsem ráda, že se mi podařilo dát dohromady v projektu Bellis skvělý pracovní tým a můj sen postupně zhmotnit v knihu, která dokáže pomoci skutečně mnoha ženám,“ říká o svém snu a oceněném příběhu Nikola.

 

Video z online tiskové konference z vyhlašování soutěže Zlatý banán, Neziskovka roku a Čin roku si můžete prohlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=LcD8K_jbTDU&feature=emb_logo

 

Aliance žen s rakovinou prsu, o. p. s., jejíž součástí je náš projekt Bellis, je nositelkou ocenění Spolehlivá neziskovka od roku 2015. Tuto cenu uděluje právě pořadatel soutěže Zlatý banán, Asociace veřejně prospěšných organizací ČR.

Novinky projektu

Seminář onko-fyzio s Mgr. Petrou Holubovou
Přečíst
Seminář pro edukátorky samovyšetření prsu (.)(.) s prim. MUDr. Miroslavou Skovajsovou, Ph.D.
Přečíst
Fashion Event Dotek ve Zlíně
Přečíst
Workshop samovyšetření (.)(.) ve Zlíně
Přečíst
Podpořte nás v hlasování v soutěži Kalendář roku 2023!
Přečíst