stamp-2

Bellisky slavnostně pokřtily knihu Nejsi na to sama – průvodce rakovinou prsu

Bellisky slavnostně pokřtily knihu Nejsi na to sama – průvodce rakovinou prsu

15. června Radlická Kulturní Sportovna ožila smíchem, hrdostí a podporou. Autorky knihy Nejsi na to sama – průvodce rakovinou prsu v čele s iniciátorkou projektu Niki Samkovou slavnostně pokřtily toto výjimečné dílo, které má jasný cíl. Aby žádná pacientka s rakovinou prsu nebyla na tuto nelehkou životní situaci sama a věděla, na co má během léčby nárok, co je normální nebo jak se vrátit do aktivního života. Hosté tohoto slavnostního večera se navíc mohli seznámit i s autentickými reakcemi pacientek, jimž se kniha za poslední 4 měsíce od vydání dostala do rukou.

 

 

Vítání hostů proběhlo za tónů písní kapely 20 minutes, jejíž členky předvedly naprosto skvělý koncert plný zapálení pro věc, Belliskám tolik vlastní. Během vítání nechyběly ani růžové bublinky jako welcome drink. Po celou dobu si mohli návštěvníci udělat na památku spoustu fotografií ve fotokoutku, kde to opravdu hýřilo úsměvy a smíchem od začátku setkání až do jeho pozdního konce.

 

Po usazení hostů, kterých se sešlo téměř 100, Nikola Samková, manažerka projektu Bellis a autorka celého nápadu knihy, všechny přivítala a vysvětlila pohnutky dělat křest knihy 4 měsíce po jejím vydání. Mohla totiž přednést reálné odezvy pacientek, kterým kniha pomohla, nebo představit úspěchy v podání vyprodané knihy u nakladatele nebo chystaných překladů do angličtiny a portugalštiny. Postupně se k ní na pomyslné podium přidala kreativní editorka Barbora Topinková a druhá hlavní autorka textů Nikola Musilová, které přečetly ukázku z knihy a děkovnou zprávu jedné z pacientek. V záři reflektorů však nezůstaly samy. Připojily se k nim další autorky textů pro knihu z řad Bellisek, ředitelka Aliance žen s rakovinou prsu Mgr. Štěpánka Pokorná a také jedna z patronek knihy, zakladatelka sítí mamocenter MUDr. Miroslava Skovajsová, PhD., aby knihu společně pokřtily, jak se patří – šampaňským. V myšlenkách s námi byla i Kateřina Dubská, ilustrátorka knihy, která si tou dobou užívala zaslouženou dovolenou.

 

Večer však nebyl pouze o knize, ale také o setkání Bellisek a sdílení svých radostí i životních peripetiích. O smíchu a radosti být opět spolu, když to epidemická situace dovoluje. Věříme, že si všichni hosté křest užili a že kniha bude i nadále pomáhat tak, jako dosud.

 

Za krásné fotografie děkujeme Heleně Szmigielové. Všechny momentky ze křtu si můžete prohlédnout u ní na webu a přenést se tak na tento výjimečný večer.

 

Novinky projektu

4. díl podcastu Bellis Pink Talks – ROZHOVOR s onko-psycholožkou PhDr. Zuzanou Peterovou, PhD.
Přečíst
Pusťte si video, které dokonale zachycuje jedinečnou atmosféru Dne onkopacientů – Survivorship Day 2024
Přečíst
Natáčení podcastu Bellis Pink Talks v Brně
Přečíst
Červnové setkání psychoterapeutické skupiny Bellis
Přečíst
DOKÁZALY TO I CZECHLADIESteam jsou v cíli. Přeplavaly celou Vltavu!
Přečíst