stamp-2

Bellisky v říjnovém čísle časopisu Moje Psychologie

Bellisky v říjnovém čísle časopisu Moje Psychologie

Každý rok je říjnové číslo měsíčníku Moje Psychologie věnované ženám s rakovinou prsu. Obálka časopisu se zahalí do růžové a témata v něm se týkají zvládání této nemoci. Tradičně v něm vybrané pacientky mluví o svých zkušenostech s nemocí a výtěžek z prodeje jde vybrané pacientské organizaci. A my jsme velmi rády, že redaktorka Mojí Psychologie letos vyzpovídala 7 krásných Bellisek a díky inzerentům náš projekt dostal 103 000 Kč. Vážíme si těchto peněz o to víc, že v letošním roce je kvůli epidemii koronaviru pro nás obtížné shánět finance např. na Zimní terapeutický pobyt. Díky této spolupráci s nakladatelstvím Czech News Center víme, že tuto tradiční akci budeme moci pacientkám opět nabídnout.

 

Jak se cítí žena, když nad ní visí Damoklův meč v podobě diagnózy karcinomu prsu? Co je pro ni z celé léčby nejtěžší a jak to vnímá její okolí? Na tyto a další otázky odpovídalo 7 Bellisek v růžovém čísle Mojí Psychologie. Rakovina prsu je vážné onemocnění, které vyžaduje náročnou, mnohdy dlouholetou léčbu. Ženy v produktivním věku však stále musí fungovat – pro rodinu, pro práci a výdělek. Řeší otázky těhotenství po léčbě, hledání partnera s plochách hrudníkem a jizvami, následky léčby a hlavně fakt, že oproti svým vrstevnicím jsou a navždy už budou JINÉ. Na tyto problémy pravidelně poukazujeme s projektem Bellis – mladé ženy s rakovinou prsu a každý podzim se jim věnuje také časopis Moje Psychologie. V aktuálním vydání, jehož tváří je herečka, muzikantka a bohužel také pacientka Anna Julie Slováčková, si můžete přečíst 7 rozhovorů s vybranými Belliskami a také s Nikolou Samkovou, manažerkou projektu Bellis. Nechybí i odborný názor přední mamodiagnostičky, primářky Miroslavy Skovajsové.

 

Příprava a focení pro Bellisky bylo příjemným zpestřením života po nemoci. Styling, líčení a nakonec foto pod vedením Ondřeje Košíka byly zárukou výjimečného dne. Další krásnou vzpomínkou byl večer 6. října, kdy v Divadle ABC proběhlo slavnostní předání darů sponzorů Belliskám – každá totiž dostala dárek v podobě oblečení, knih, elektroniky nebo estetického zákroku. Následovalo futuristické pojetí Romea a Julie, jemuž předcházelo předání pomyslného šeku na 103 000 Kč. Ty poputují na Zimní terapeutický pobyt pro pacientky. Jménem všech Bellisek proto děkujeme týmu Mojí Psychologie za tuto příležitost.

 

Novinky projektu

facebook-icon
🚺 PROČ si pacientky s rakovinou prsu, které mají onkologickou léčbu za sebou,…
Přečíst
facebook-icon
🎀”Teď potřebuji dvě věci: důvěřovat svému tělu, že to pro nás vybojuje…
Přečíst
facebook-icon
🍂🍁Dnešní větrný podzimní den je ideální na to si udělat pohodičku, zachumlat…
Přečíst
facebook-icon
🎀Samovyšetření (.)(.) dokáže zachránit nejen Tvoje prsa, ale hlavně Tvůj život🔛 1️⃣…
Přečíst
facebook-icon
🎀 “Žiju s rakem. Máme dohodu. On se nesnaží zabít mě a já…
Přečíst