stamp-2

Charitativní kalendář Bellissime 2023

Charitativní kalendář Bellissime 2023

Křehká.
Odolná.
Jemná.
Něžná.
Statečná.
Silná.
Jedinečná.
Vytrvalá.
Milující.

🌸My sedmikrásky, My Bellisky🌸

Každá žena je krásná alespoň sedmi různými způsoby. Bellis perennis – ne nadarmo dostala v latině sedmikráska přízvisko věčná. Známe ji jako květinu, která se vždycky zase zvedne, ať je zašlapávána zpátky do trávníku sebevíc. Někdo říká, že sedmikrásky jsou odrazem hvězd, které zasvítily za prvního jarního rozbřesku na trávu. První tři květy, které na jaře utrhnete, vám prý zaručí štěstí a zdraví na celý další rok. Víte, že kdo si přeje potkat tu pravou lásku, měl by mít jeden květ u sebe v kapse? A víte, že když vidíte ženskou prsní žlázu na mamografu, má tvar sedmikrásky?

Každá žena je květina. My, Bellisky, tvoříme už deset let podpůrnou louku pro ty, které bojují o svůj život s diagnózou rakoviny prsu. Víme, jak se žena cítí, když je její tělo narušeno tak vážnou nemocí. Jak bolí jizvy, jak svírá pocit z toho, že už nikdy nebude taková jako dřív. Ale už taky dobře víme, že když sedmikrásce upadne jeden okvětní lístek, protože zrovna stála chvíli ve větru, jen jí to přidá na kráse a zajímavosti. A tohle vědomí chceme sdílet.

Vítejte u nás na louce!

🌸🌷🌹🌺💐

🎀 U příležitosti oslavy 10 let fungování našeho projektu vydáváme charitativní kalendář Bellissime 2023 📅

🥂Kalendář byl slavnostně pokřtěn Michalem Malátným – frontmanem kapely Chinaski a emeritní ředitelkou Aliance žen s rakovinou prsu, o. p. s. Evou Knappovou.

Kalendář objednávejte na e-mailu: nejsinatosama@gmail.com, kalendář je ve formátu A2 na křídovém papíru, cena kalendáře je 400,-Kč + poštovné a balné (130,-Kč). Zakoupením kalendáře podpoříte aktivity projektu Bellis – mladé ženy s rakovinou prsu.

Foto: Helena Szmigielová – fotografie

Grafika: Petr Nutil

Foceno s květinami Kytky od potoka

#mybellisky

 

 

Novinky projektu

Pusťte si průvodce operací prsu – nový díl podcastu Bellis Pink Talks
Přečíst
Nezapomínejte na prevenci rakoviny prsu i v letních měsících!
Přečíst
Příběh Silvie Kadlecové a jejího syna Matyho z kampaně MAMINKOU NAVZDORY RAKOVINĚ PRSU
Přečíst
Pusťte si nové video s názvem “Co pro Tebe znamenají Bellisky?”
Přečíst
Rozhovor o rakovině prsu a cestování s Nikol Musilovou na dnes.cz
Přečíst