stamp-2

Konference a Terapeutický pobyt Bellis – mladé ženy s rakovinou prsu 2024

Konference a Terapeutický pobyt Bellis – mladé ženy s rakovinou prsu 2024

Konference a Terapeutický pobyt Bellis – mladé ženy s rakovinou prsu 2024

Letos již po osmé proběhla vzdělávací konference a terapeutický pobyt pro pacientky z projektu Bellis – mladé ženy s rakovinou prsu. Kromě vzájemné podpory a předávání zkušeností, byl součástí také velmi nabitý program plný přednášek od předních českých odborníků, mnoho společných workshopů a individuální terapie. Téma konference 2024 bylo „Kvalita života po prodělané léčbě rakoviny prsu.“

Ve dnech 17. – 21. ledna 2024 se uskutečnila Bellis konference a terapeutický pobyt pro pacientky z projektu Bellis – mladé ženy s rakovinou prsu na krásném místě Golf Resortu Konopiště. Pobytu se účastnilo děvet desítek pacientek a více než čtyři desítky dětí. Pro pacientky byl připravený opravdu pestrý a zajímavý odborný program, a ty, které dorazily s dětmi, měly možnost kdykoliv využít jejich bezplatné hlídání, v rámci kterého byly i pro děti připraveny sportovní a výtvarné aktivity.

První den po příjezdu začal program hned od rána přednáškou na téma posílení pánevního dna od Mgr. Michaely Jeřábkové, následovalo povídání a praktické ukázky s fyzioterapeutkou Mgr. Editou Struskovou o tom, jak správně pečovat o jizvy. Na odpoledne za námi dorazil PhDr. Ing. Martin Pospíchal, PhD. se svojí přednáškou „Náročné emoce v průběhu léčby a po léčbě a jak s nimi pracovat“ a MUDr. Matěj Patzelt, Ph.D. s novinkami o možnostech plastických rekonstrukcí po léčbě rakoviny prsu. Společný večer se poté nesl v duchu muzikoterapie a arteterapie.

Páteční dopoledne se zahájilo povídáním o Štěstí se skvělou doc. Laurou Janáčkovou a hned poté následovaly novinky v léčbě rakoviny prsu od prof. MUDr. Petry Tesařové, kde nechyběla pro pacientky velmi důležitá témata, jako např. těhotenství po léčbě rakoviny prsu, novinky a možnosti léčby pro metastatickou rakovinu prsu, frekvence a rozsah pravidelných kontrol v remisi onemocnění, rizika recidivy a mnoho dalšího. Odpoledne byla možnost více se zorientovat v oblasti zdravé výživy s PharmDr. Margit Slimákovou a dozvědět se mnoho informací o mikrobiomu a chronických zánětech v těle od MUDr. Danky Eklové. Po společné večeři následovala přednáška o přírodní péči o pleť a tělo, odkud si Bellisky odnesly i krásné dárečky.

Sobotní den patřil relaxaci a skupinovým workshopům se zajímavým obsahem, jako třeba aromaterapie nebo pomoc a tipy k návratu do pracovního procesu po léčbě. Sobotní odpoledne a nedělní ráno proběhla společná onko-jóga a po celý pobyt byly k dispozici také individuální lymfomasáže, poradenství a lymfotejping od úžasné Lucie Čedíkové.

Byly to opravdu velmi nabité dny plné informací, vzájemného sdílení a podpory.

,,Na pobytu jsem už byla opakovaně a nikdy mě nezklamal. Je to podpůrný prostředek do běžného života díky sdílení osobních zkušeností, získání nových přátel, osobních kontaktů a uvědomění si podpory celého kolektivu Bellisek. V léčbě a v remisi je to moc důležitá věc pro všechny pacientky. Přednášky jsou vždy velice zajímavé. Na každé najdu myšlenky, které mě posouvají dál a minimálně zamyšlení, co mohu změnit nebo i jiný úhel pohledu na určitou situaci, kterou zažívám. Bylo tam zase opět vše, co mě zajímá nejen jako pacientku v remisi ale i ženu. Děkuji vám‘‘, říká o společně stráveném času jedna z Bellisek.

Úžasné. Moje pocity jsou i s dostupem času opravdu silné. Jsem ještě v léčbě a byla to moje první akce s Belliskami. Konference naprosto předčila moje očekávání, tolik odborníků na jednom místě, a hlavně tolik užitečných informací, které mi nikdo jiný neposkytl. Možnost sdílet své strachy s ostatními, odpočinout si při aromaterapii nebo józe, tohle by měla mít možnost absolvovat každá žena, která si tímto onemocněním prochází, je to nesmírně terapeutické. V neposlední řadě si moc vážím toho, že jsem s sebou mohla vzít svou 5 letou dceru, která si program s chůvičkami opravdu užila a stále se mě ptá, kdy zase pojedeme za Belliskami. Děkuji,“ říká o konferenci Belliska, která s námi byla poprvé.

Pro projekt Bellis – mladé ženy s rakovinou prsu je konference a terapeutický pobyt největší a nejnáročnější akce celého roku, která má své nezastupitelné místo a pro pacientky je velkým přínosem. Všem partnerům, kteří nám pomohli tuto konferenci uskutečnit, ze srdce děkujeme.

Odkaz na fotogalerii na našem webu.

Novinky projektu

Příběh Lucie Kmochové a její dcery Lucinky z kampaně MAMINKOU NAVZDORY RAKOVINĚ PRSU
Přečíst
Máme nafoceno!
Přečíst
Fotíme fotografie pro nový silný projekt
Přečíst
Pusťte si průvodce operací prsu – nový díl podcastu Bellis Pink Talks
Přečíst
Nezapomínejte na prevenci rakoviny prsu i v letních měsících!
Přečíst