stamp-2

Krása je v síle, ukázaly Bellisky na benefiční módní přehlídce

Krása je v síle, ukázaly Bellisky na benefiční módní přehlídce

Pravidelné benefiční módní přehlídky projektu Bellis, které loni pozastavila covidová epidemie, se opět vrátily na scénu a to na Novou scénu Národního divadla, kde se v pátek 12. listopadu 2021 uskutečnila benefice na podporu žen s rakovinou prsu. Jak řekla manažerka projektu Bellis Nikol Pazderová “Nečekejte dokonalou krásu, ale ženy s obrovskou silou překonávat nepřízně osudu. A v tom krása je, v jedinečné nedokonalosti.”

 

Nová scéna Národního divadla se jednoho listopadového večera zahalila do odstínů růžové, neboť růžová stužka je symbolem boje proti rakovině prsu. A právě pacientky procházející si léčbou tohoto onemocnění nebo po ní si vyzkoušely roli modelek. Rakovina prsu mnohdy zamává se seběvědomím žen. Ve světě dokonalého vzhledu je jakýmsi stigmatem přibrat po hormonální léčbě, přijít o dlouhé vlasy, o prsa a někdy i o vaječníky. Jenže to, co dělá ženu ženou, je její pohed na svět, její přístup k věcem, starostlivost, péče a láska.

 

Ženy z projektu Aliance žen s rakovinou prsu Bellis si užily opravdovou terapii, kdy bylo o ně pečováno po celý den. Svůdný make-up, krásné účesy a šmrncovní outfity z letošní A/W kolekce společnosti C&A, vybrané skvělým stylistou. Za potlesku svých blízkých a tónů povzbudivé hudby se pak prošly v záři reflektorů, aby ukázaly ženskost v nejsilnější podobě.

 

O tom, že všechny ženy v sobě chovají nepředstavitelnou sílu, zazpívala vycházející hvězda Nina Schwarz, která stojí za letošním klipem pro Avon, Síla v nás. Právě tuto píseň zazpívala se sborem Bellisek, aby předvedly, že za kousek vítěžství ten souboj stál. Že to nevzdáme a půjdem dál.

 

Děkujeme také společnosti Devini za předání šeku na 120 000 Kč. Společnost Devini nám věnovala štědrou část výtěžku z říjnového prodeje na svém e-shopu. Finance poputují na dotisk knihy Nejsi na to sama – průvodce rakovinou prsu, která je téměř vyprodaná pro velký zájem pacientek, jejich blízkých i odborníků. Mimo to jsme také obdržely séra na podporu růstu řas Revitalash, které ihned putovaly k přítomným Belliskám. Řasy a obočí totiž často vypadají po chemoterapii spolu s vlasy a málokdy dorostou do takové kvality jako před léčbou. Děkujeme!

 

Děkujeme také všem, kteří se večera zúčastnili. Ať už přispěli svojí skvělou náladou a podporou Bellisek, nebo si zakoupili některý z předmětů na podporu našeho projektu. Doufáme, že se v příštím roce spolu opět potkáme na přehlídce ženské odvahy a síly.

 

Na fotografie z večera od báječné Heleny Szmigielové se podívejte do galerie článku. Do atmosféry večera se můžete přenést i díky videu Soni Maléterové na našem YouTube kanále. Děkujeme za krásné zachycení úžasných momentů.

 

 

Novinky projektu

Pracovní schůzka koordinátorek v Brně <3
Přečíst
Workshop prevence rakoviny prsu v Centru pro rodinu Kamínek v Chocni
Přečíst
Fotogalerie z Charitativní módní přehlídky v Ostravě
Přečíst
Workshop na rozproudění lymfy LYMFA FLOW
Přečíst
Bellisky na Night run běhu v Brně
Přečíst