stamp-2

“Lázně pro moji duši.” Letní terapeutický pobyt 2024 splnil svůj účel

13.06.2024

“Lázně pro moji duši.” Letní terapeutický pobyt 2024 splnil svůj účel

“Děkuji za nádherný pobyt, tolik lásky a porozumění.” “Bylo to tak inspirativní.” “Holky, jste pro mě velkou oporou.” “Děkuji, že můžu být součástí Bellisek a trávit čas s holkama, které mi rozumí jako nikdo jiný.” “Lázně pro moji duši…” To je výběr nádherných reakcí pacientek s rakovinou prsu na letošní červnový terapeutický pobyt v Jizerských horách. Čtyřicetdva žen mělo možnost po dobu pěti dnů čerpat energii v českých horách, účastnit se zajímavých workshopů a přednášek a hlavně si povídat o běžných starostech i sdílet zkušenosti s léčbou karcinomu prsu.

 

Rok od roku se letní terapeutický pobyt Bellis těší čím dál tím většímu zájmu. Již jedenáctý ročník nebyl výjimkou, jeho kapacita se zaplnila do patnácti minut od spuštění přihlášek. Možnost setkat se s pacientkami s podobnou diagnózou a probrat s nimi nejen nemoc a její léčbu, ale i pohled na svět, často odlišný od zdravých lidí, je nenahraditelná. Vedle této příležitosti byl pro účastnice pobytu připraven také atraktivní program.

 

Po příjezdu během středečního večera bylo na pořadu dne představení všech žen. Naslouchat rozdílným příběhům bylo mnohdy inspirativní. Čtvrtek patřil workshopu nordic walking, k němuž krásné prostředí Jizerských hor vyloženě vybízelo. Nebyla to jediná pohybová aktivita dne, odpoledne se některé Bellisky vydaly na jógu do nedalekého resortu UKO v Bedřichově. Jóga byla zaměřena na rozpohybování horních končetin a lymfatického systému. Nechat se opečovávat mohly Bellisky během individuální péče o ruce a líčení přírodní kosmetikou. Relax šlo prohloubit lymfatickými a klasickými masážemi probíhajícími také v pátek a sobotu. K dispozici bylo po celou dobu pobytu wellness chaty Tesanka s vířivkou, saunou a osvěžujícím biotopem. Večer na chatu dorazila onkopsycholožka Mgr. Hana Kynkorová, s níž si pacientky neformálně povídaly o věcech, které je trápí. Častým tématem byla práce s dětmi pacientek – jak jim sdělit diagnózu, jak o ní komunikovat nebo jak je připravit na náročné situace.

 

Páteční program začal přednáškou Nikoly Musilové, pacientky, která se po léčbě vydala na rok na Nový Zéland a procestovala i další země. Na ni plynule navázalo představení nové kompresní podprsenky, která bere v potaz lymfedém, lymfatický otok častý u žen po ablaci prsu nebo odstranění lymfatických uzlin v podpaží. Pomoci v jeho zvládání může i arteterapie. Ta v podobě výroby charitativních Belis náramků následovala po obědě. Další možností bylo háčkování pod taktovkou Bellisky Hany Samsonové. Večer se většina pacientek vydala do Bedřichova na restorativní jógu plnou relaxace, meditací a aromaterapie.

 

Sobota nabídla opět bohatý harmonogram. Vedle masáží si účastnice užívaly přednášku lymfoterapeutky Lucie Čedíkové o fungování lymfatického systému a o tom, jak ho léčba karcinomu prsu významně narušuje. Odpoledne následovala druhá část háčkovacího workshopu, poslední lekce jógy v resortu UKO a také pracovní schůzka regionálních koordinátorek. Ty naplánovaly další skvělé akce v mnoha krajích naší domoviny. Krásné sobotní počasí inspirovalo některé Bellisky k horským tůrám, procházkám nebo kondičním běhům. Přidaly tak mnoho kilometrů do letošního ročníku projektu Zpět do kondice. Večer patřil focení a následnému posezení u ohně s tradičním opékáním. Po nedělní snídani nastal čas rozloučit se a jet domů.

 

Děkujeme všem sponzorům, bez nichž by letošní ročník terapeutického pobytu bylo velmi složité zorganizovat pro tolik pacientek. Vážíme si i všech odborníků, kteří za námi do Jizerek dorazili. Belliskám v čele s manažerkou Nikol Pazderovou a koordinátorkou Petrou Svobodovou děkujeme za organizaci pobytu. Věříme, že z letošního pobytu budou Bellisky čerpat energii a inspiraci po dlouhé týdny i měsíce. Na viděnou zase za rok na Tesance!

Novinky projektu

Žij a buď šťastná – jak na to po léčbě rakoviny prsu?
Přečíst
Jakou pomoc a podporu můžeme nabídnout ženě s rakovinou prsu?
Přečíst
Poběž s námi za zdravá prsa v Mostě, Praze, Českých Budějovicích a Olomoci – Night run a charitativní Avon běh na 5 km
Přečíst
Příběh Lucie Kmochové a její dcery Lucinky z kampaně MAMINKOU NAVZDORY RAKOVINĚ PRSU
Přečíst
Máme nafoceno!
Přečíst