stamp-2

Letní terapeutický pobyt 2022 přinesl radost ze sdílení, pohybu a nových informací

Letní terapeutický pobyt 2022 přinesl radost ze sdílení, pohybu a nových informací

Jóga, procházky, arteterapie, muzikoterapie, přednáška o lymfě, masáže, wellness. Letošní terapeutický pobyt v Jizerských horách nabídl 38 pacientkám z Bellis, projektu Aliance žen s rakovinou prsu, opravdu široký výběr možností, jak strávit společný čas věnovaný odpočinku a především sobě. Pro mnohé ženy bylo těchto pět červnových dní nejen příležitostí odpočinout si po náročné léčbě, ale především sdílet své zkušenosti s dalšími pacientkami. Ostatně kdo jiný lépe pochopí problémy s lymfedémem nebo návaly horka a nespavost po hormonální léčbě než ti, kteří ji zažili?

 

 

Celý pobyt prozařovalo nejen horské slunce, ale hlavně dobrá nálada. Po prvním seznamovacím večeru se následující den konaly masáže a také muzikoterapie v rytmu samby s Milošem Vacíkem. Pod jeho vedením se Bellisky proměnily v soubor dokonale synchronizovaných hudebnic, jejichž údery do bubnů způsobovaly příjemné šimrání v těle plné neutuchající energie. Odpoledne nabídlo relaxační onkojógu v nedalekém resortu Uko a večer patřil arteterapii spočívající v navlékání charitativních náramků.

Třetí den patřil opět masážím, józe, výletům po krásném okolí Josefova dolu a Bedřichova. Některé Bellisky pak navštívily nedaleký Jablonec nad Nisou nebo Liberec s majestátním Ještědem. Večer byl věnovaný arteterapii, tentokrát vybarvování jedinečných mandal od Nikoly Skondrojani. Zároveň proběhla skupinová psychoterapie, kterou si spousta Bellisek opravdu užila a do postelí šla vnitřně osvěžená a odpočatá.

Sobotní, čtvrtý den, se Bellisky přiučily fungování lymfatického systému po léčbě rakoviny prsu. Právě ten je chirurgickým odstraněním lymfatických uzlin v podpaží a ozařováním značně narušen. Své poznatky, jak nenávratně ovlivněnému systému pomoci, sdílela lymfoterapeutka a současně pacientka Lucie Čedíková z kliniky FLOW. Účastnicím přednášky ukázala, jak na lymfomasáž jizvy a jejího okolí, a několik Bellisek se od ní dočkalo také uvolňující lymfomasáže. Horké odpoledne pak většina žen strávila v biotopu Chaty Tesanka nebo v tamějším wellness s výhledem na Ještěd. Ani podvečer se neobešel bez jógy zaměřené na lymfatický systém.

Po setmění se pak založil táborák, kde se za tónů oblíbených písniček opékaly buřty a topinky. Nedělní odjezd a loučení rozhodně nebyly smutné, protože letos je naplánována spousta dalších akcí v rámci projektu Zpět do kondice nebo oslav 10. výročí projektu Bellis. Těšíme se na ně.

Na foto z pobytu se podívejte do naší fotogalerie.

Novinky projektu

Workshop prevence rakoviny & samovyšetření (.)(.) v Rodinném centru Kopretina ve Vrchlabí
Přečíst
Bellisky ve Snídani s Novou
Přečíst
Fotogalerie z benefiční akce Maminkou navzdory rakovině prsu
Přečíst
Provoněný workshop pro Bellisky
Přečíst
2. dil podcastu BELLIS PINK TALKS rozhovory nejen o rakovině prsu
Přečíst