stamp-2

Letní terapeutický pobyt v Jizerkách 2021

Letní terapeutický pobyt v Jizerkách 2021

Letošní červnové počasí jako by si Bellisky přímo objednaly na svůj pravidelný terapeutický pobyt v Jizerských horách. Přestože se letos nemohl uskutečnit tradiční zimní pobyt s přednáškami pro Bellisky a jejich rodiny na Konopišti, odpočinek na chatě Tesanka vyšel díky příznivé epidemické situaci a dodržení všech podmínek pro pobyt (očkování, PCR test…). Poslední rok byl náročný pro všechny lidi, pro onkologické pacientky však obzvláště. Všechny proto uvítaly pětidenní relax v srdci českých hor a lesů.

Přestože se letní pobyt nese převážně v relaxačním duchu, byl prostor i pro skupinovou psychoterapii nebo přednášku o zdravé výživě s MUDr. Hanou Štefaničovou. Právě strava je častým tématem pacientek s rakovinou prsu nejen kvůli podpoře zdraví, ale také kontrole váhy, která si vlivem léčby mnohdy dělá co chce (a většinou její čísla stoupají). I proto si mnohem Bellisek užilo krásné počasí aktivním odpočinkem – procházkami po místních lesích a loukách nebo výšlapem na nedaleký Ještěd. Odvážnější zkusily prohnat pérka elektrokolům a elektrokoloběžkám. Správné ochlazení se konalo v krásném biotopu chaty Tesanka. Namožené svaly si Bellisky mohly nechat promasírovat nebo zrelaxovat ve vířivce a místní sauně.

Protáhnout se, zaposlouchat se do svého dechu a rytmu srdce mohly všechny zájemkyně na skupinové onkojóze. Ta se hodí jako pohybový start po léčbě, kdy tělo potřebuje jemnější motoriku a postupně zpevňovat svaly. Jóga je také žádoucí na protažení horních končetin a prsních svalů, které jsou i dlouho po operaci a ozařování ztuhlé.

Nechyběla také arteterapie v podobě navlékání korálkových náramků, z jejichž prodeje je podpořena aktivita Bellisek a jejich edukační poslání – přednášky a ukázka samovyšetření prsu pro veřejnost. Druhou arteterapií bylo vymalování mandal, které navrhla Belliska Nikola Skondrojani se symbolikou letního slunovratu, nejsvětlejšího dne v roce.

Ať už každá žena zvolila program dle sebe, o večerech se vždy sešly spolu, aby spolu sdílely prožitky spojené s léčbou nemoci, ale také mimo ni. Holčičí radosti a starosti se probíraly také u oblíbeného táboráku, kdy se energie vydaná na výletech doplnila tradičními na ohni opečenými buřtíky. Jednoduše dokonalé souznění s přírodou, která léčí mnohé neduhy.

Děkujeme sponzorům a společnosti Roche za možnost uspořádat tento tolik potřebný čas strávený spolu. Těšíme se na další!

Fotogalerie

Novinky projektu

Workshopy samovyšetření (.)(.) na DEN ZDRAVÍ
Přečíst
SVĚTOVÝ DEN ZDRAVÍ
Přečíst
Startovné na Night run běh pro pacientky s rakovinou prsu ZDARMA
Přečíst
Edukace samovyšetření (.)(.) na akci Den pro mě
Přečíst
Night run na 5 km – během na podporu Bellisek
Přečíst