stamp-2

Online představení knihy Nejsi na to sama – Průvodce rakovinou prsu Bellis

Online představení knihy Nejsi na to sama – Průvodce rakovinou prsu Bellis
Zleva doprava: Nikola Musilová, Eva Knappová, Barbora Topinková, Radka Kozáková, Nikola Samková, Kateřina Dubská a Petra Svobodová

I v náročné době, jako je tato, nesmíme zapomínat na jiná onemocnění než COVID-19. Z toho důvodu jsme dlouho plánovaný slavnostní křest knihy Nejsi na to sama – průvodce rakovinou prsu převedli do prostšího online představení knihy. Na Světový den boje proti rakovině, 4. února 2021, tak svět spatřil unikátní knihu psanou pacientkami a odborníky pro všechny, kteří to potřebují.

Knihu představila v živém vysílání na Facebooku Bellisek autorka nápadu a manažerka projektu Bellis Nikola Samková (záznam ke shlédnutí zde). Promluvila o tom, jak kniha přes rok vznikala a jak tento nápad měla v hlavě už 9 let, ode dne, kdy jí byla sdělena diagnóza karcinomu prsu. Mezi hosty, které si do vysílání pozvala, patřila Barbora Topinková, kreativní editorka knihy, která se bravurně zhostila přepsání mnoha textů od několika Bellisek tak, aby byly vtipné, čtivé a v jednotném stylu. Během vysílání Bára přečetla úryvek z knihy, na níž několik měsíců intenzivně pracovala.

Druhou pozvanou byla Kateřina Dubská, mladá ilustrátorka, jež výstižně a citlivě převedla pocity žen s rakovinou prsu do krásných ilustrací, jimiž je kniha protkána. Za pacientky, které se na knize podílely, se k představení připojily také Nikola Musilová, jako druhá hlavní autorka textů, a Petra Svobodová, koordinátorka projektu Bellis. Na slavnostní přípitek se k nim přidaly také ředitelka Aliance žen s rakovinou prsu o.p.s. Eva Knappová a Radka Kozáková z organizačního týmu Bellisek. Všechny popřály nové knize, aby pomáhala těm, kteří to potřebují. Všem pacientkám, jež si prochází složitou cestou léčby rakoviny prsu, ale také jejich blízkým, aby pochopili pocity žen v náročné situaci. Nepomenutelným posláním knihy je také dodání naděje, kterou si všechny pacientky a pacienti zaslouží.

Zároveň se těšíme, až knihu budeme moci pokřtít tak, jak se patří, ve společnosti odborných garantů knihy, spolupracujících odborníků z řad lékařů, vydavatele, fotografky, a samozřejmě Bellisek.

Informace o distribuci knihy naleznete zde.

Novinky projektu

Nejde jen o prsa na SŠ a VOŠ v Kladně
Přečíst
Zástupce Bellisek na schůzce v Poslanecké sněmovně
Přečíst
Workshop prevence rakoviny prsu v Raspěnovaě
Přečíst
Tým Bellisek
Přečíst
Pozvánka na vernisáž fotografií a benefiční koncert s názvem “Maminkou navzdory rakovině prsu”
Přečíst