stamp-2

Přednášky i relax na zimním terapeutickém pobytu

15.01.2020

Přednášky i relax na zimním terapeutickém pobytu

Sejít se s těmi, kteří vám rozumí, dozvědět se zajímavé a důležité informace o léčbě rakoviny prsu, načerpat síly a užít si pět dní volna je smysl tradičních terapeutických pobytů pro Bellisky a jejich rodiny. Ten letošní se uskutečnil v malebném wellness resortu blízko zámku Konopiště, kam za nimi přijela spousta odborníků. A program byl opravdu nabitý!

Hned po příjezdu a ubytování si početná skupina Bellisek mohla poslechnout inspirativní přednášku o výstupu na Mount Everest Davida Fojtíka. Ten nám ukázal, že každý má svůj vrchol ke zdolání a ke splnění našeho snu stačí hlavně odhodlání.

Čtvrteční dopoledne provonily bylinné oleje – Eliška Šimek Polzerová si pro zúčastněné připravila základy aromaterapie včetně workshopu. Stres, nespavost, podpoření imunity a další zdravotní neduhy dokáží zmírnit vhodně vybrané bylinky. Velmi zajímavé povídání s sebou přivezla spisovatelka Aneta Pavlová o tom, jak hormonální cyklus ovlivňuje život ženy po duševní a kreativní stránce. Hned po ní si Bellisky odpočinuly při lekci jógy se Zuzanou Slabovou, která si pro ně připravila nejen protažení, ale také dechové relaxační techniky. Nabitý program pokračoval přednáškou s onkogynekologem profesorem Michalem Zikánem. Ženy tak měly možnost zeptat se na vše, co se týká genetických mutací (BRCA aj.) nebo těhotenství po léčbě. Den Bellisky zakončily arteterapií, kdy si při tvorbě náramků pro charitativní prodej povídaly mezi sebou o zkušenostech s léčbou rakoviny, ale i běžných holčičích záležitostech.

Následující den nabídl stejně zajímavý program. Dopolední přednáška výživového terapeuta Petra Havlíčka byla pro všechny, které zajímá zdravá strava během nemoci či po ní a také shazování přebytečných kil po chemoterapii a hormonální léčbě. O tom, že štěstí je v našich rukou, s humorem sobě vlastním povídala docentka Laura Janáčková, přední česká onkopsycholožka a sexuoložka. Během její přednášky se všichni přítomní usmívali od ucha k ucha a dobrá nálada se přenesla i do odpoledne, kdy přijel psycholog Martin Pospíchal. Ten se dlouhodobě věnuje vlivu psychiky na naše zdraví a jeho přednáška byla pro Bellisky více než přínosná. Večer většina účastníků pobytu strávila v místním wellness, kde si užila vířivky či plavání.

V sobotu ráno vyměnily dámy tradiční zumbu s Belliskou Míšou za trénink s triatlonistou Lukášem Pazderou. Ten již dlouho radí pacientkám, jak se vrátit po léčbě ke sportu v rámci projektu Zpět do kondice. Dopoledne se pak většina zúčastněných vydala na výlet k nedalekému zámku Konopiště na krásnou procházku nebo ochutnat zvěřinu v tamější zámecké restauraci. Poslední přednáška patřila vojskové psycholožce a statečné pacientce Zuzaně Nemčíková, jež se s rakovinou potýká již popáté. Její optimismus vliv do žil energii i těm, které ji kvůli nemoci nemohou najít.

Po celou dobu pobytu byl pro děti Bellisek připraven speciální program od chůviček – bývalých pacientek, které bravurně zvládly péči o několik desítek dětí. Díky nim si mohly maminky na pár dní odpočinout a načerpat tak síly pro zvládání těžké nemoci.

Všem odborníkům, organizátorům, sponzorům a chůvičkám děkujeme za úžasný čas strávený spolu. Navázaly jsme nová přátelství, dozvěděly jsme se životně důležité informace od lékařských kapacit a  získaly inspiraci pro to, abychom žily tak, jak si přejeme.

Novinky projektu

Příběh Lucie Kmochové a její dcery Lucinky z kampaně MAMINKOU NAVZDORY RAKOVINĚ PRSU
Přečíst
Máme nafoceno!
Přečíst
Fotíme fotografie pro nový silný projekt
Přečíst
Pusťte si průvodce operací prsu – nový díl podcastu Bellis Pink Talks
Přečíst
Nezapomínejte na prevenci rakoviny prsu i v letních měsících!
Přečíst