stamp-2

První ročník Race for The Cure – Běhu a pochodu za zdravá prsa

První ročník Race for The Cure – Běhu a pochodu za zdravá prsa

Udělat něco pro své zdraví a zároveň povzbudit ty, jejichž zdravotní stav není kvůli rakovině prsu a její léčbě úplně optimální, mohli všichni, kteří se zúčastnili prvního ročníku Race for The Cure na podporu pacientek s karcinomem prsu. Charitativní běh a pochod za zdravá prsa se konal v neděli 3. října v Oboře Hvězda, kde se sešly mnohé Bellisky, jejich rodina, přátelé a nechyběli ani profesionální sportovci. Ti všichni svým startovným podpořili Bellis, projekt Aliance žen s rakovinou prsu zaměřený na mladé pacientky.

 

Tento závod nebyl ani tak o rychlosti, jako o podpoře těch, kteří to právě potřebují. Ukázat, že osud pacientek s rakovinou prsu není veřejnosti lhostejný. I proto v Oboře Hvězda panovala skvělá nálada plná úsměvů, empatie a porozumění. Ti, kteří měli dost sil, běželi a poměřeli své síly s ostatními na trati 5 km. Jiní zvolili mírné tempo a šli 3 km dlouhou procházku plnou povídání a smíchu. Velkou část účastníků tvořili i Bellisky, ženy po léčbě rakoviny prsu nebo léčbu stále podstupující. Patří jim velký obdiv všech za jejich sílu a houževnatost, kterou vložily nejen do běhu na trati, ale i běhu za svým zdravím.

 

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a moc gratulujeme vítězům. Na fotografie od skvělé Heleny Szmigielové se podívejte do naší galerie.

 

Novinky projektu

Workshopy samovyšetření (.)(.) na DEN ZDRAVÍ
Přečíst
SVĚTOVÝ DEN ZDRAVÍ
Přečíst
Startovné na Night run běh pro pacientky s rakovinou prsu ZDARMA
Přečíst
Edukace samovyšetření (.)(.) na akci Den pro mě
Přečíst
Night run na 5 km – během na podporu Bellisek
Přečíst