stamp-2

První ročník Race for The Cure – Běhu a pochodu za zdravá prsa

První ročník Race for The Cure – Běhu a pochodu za zdravá prsa

Udělat něco pro své zdraví a zároveň povzbudit ty, jejichž zdravotní stav není kvůli rakovině prsu a její léčbě úplně optimální, mohli všichni, kteří se zúčastnili prvního ročníku Race for The Cure na podporu pacientek s karcinomem prsu. Charitativní běh a pochod za zdravá prsa se konal v neděli 3. října v Oboře Hvězda, kde se sešly mnohé Bellisky, jejich rodina, přátelé a nechyběli ani profesionální sportovci. Ti všichni svým startovným podpořili Bellis, projekt Aliance žen s rakovinou prsu zaměřený na mladé pacientky.

 

Tento závod nebyl ani tak o rychlosti, jako o podpoře těch, kteří to právě potřebují. Ukázat, že osud pacientek s rakovinou prsu není veřejnosti lhostejný. I proto v Oboře Hvězda panovala skvělá nálada plná úsměvů, empatie a porozumění. Ti, kteří měli dost sil, běželi a poměřeli své síly s ostatními na trati 5 km. Jiní zvolili mírné tempo a šli 3 km dlouhou procházku plnou povídání a smíchu. Velkou část účastníků tvořili i Bellisky, ženy po léčbě rakoviny prsu nebo léčbu stále podstupující. Patří jim velký obdiv všech za jejich sílu a houževnatost, kterou vložily nejen do běhu na trati, ale i běhu za svým zdravím.

 

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a moc gratulujeme vítězům. Na fotografie od skvělé Heleny Szmigielové se podívejte do naší galerie.

 

Novinky projektu

Trvalé následky léčby rakoviny prsu
Přečíst
Pozvánka na vánoční jarmark – 5. prosince
Přečíst
Terapeutická skupina pro pacientky s rakovinou prsu
Přečíst
Giving Tuesday – podpořte name aktivity <3
Přečíst
V sobotu 25. listopadu proběhla krásná růžová akce na podporu prevence rakoviny prsu v Cucina v Poděbradech s názvem “Okamžiky radosti”
Přečíst