stamp-2

Rozhovor o rakovině prsu a cestování s Nikol Musilovou na dnes.cz

Rozhovor o rakovině prsu a cestování s Nikol Musilovou na dnes.cz

🎀 BELLISKY V MÉDIÍCH I Jedním z našich cílů je hájení práv a prosazování zájmů žen s rakovinou prsu. Proto nás moc těší, že díky spolupráci s médii můžeme témata a problematiku onemocnění rakoviny prsu lépe veřejně komunikovat, a to nám napomáhá tento cíl efektivněji prosazovat.

🆕Krátce po svých 25. narozeninách si Nikola nahmatala v prsu bulku, ze které se vyklubal nádor. Následovaly měsíce chemoterapie a roky hormonální léčby. V rozhovoru pro iDNES.cz se rozpovídala o tom, jak jí nemoc dodala odvahu žít naplno, o obavách, jež prožívala, a také o svých cestách nejen napříč Novým Zélandem, ke kterým by se možná, nebýt nemoci, mnohem déle odhodlávala.

“Během léčby jsem se snažila žít tak nějak normálně, a jelikož jsem věděla, že se nemoc každým dnem může vrátit, měla jsem mysl nastavenou tak, že dokud mi to tělo dovolí, snažím se žít naplno. Nemoc mi dodala odvahu k různým věcem. Cestovat, vylézt na různé sopky, jít sama několikatýdenní trek nebo skočit bungee jumping. Naučila jsem se zkoušet nové věci, do kterých se mi zprvu úplně nechtělo, ale byly skvělé. Kamarádka mi jednou řekla: „Ty si troufáš na věci, které spousta z nás zdravých lidí ani nedělá, a přitom bychom mohli“.

“A taky jsem se naučila říkat ne. Viděla jsem to jak u sebe, tak i u ostatních pacientek. Mnoho z nich je příliš obětavých, věnují přílišnou pozornost práci, rodině nebo partnerovi na úkor sebe. U mě hrál velkou roli stres a nevydařený vztah, který byl velmi náročný po psychické stránce a vidím to i u ostatních žen, i když to samozřejmě není pravidlem.”

ℹ️V rozhovoru se dozvíte nejen o její zkušenosti s léčbou, ale také o tom, jak je náročné se po léčbě vrátit do pracovního života, jak složité je najít si po léčbě životního partnera a jak Nikča i po léčbě rakoviny prsu procestovala Nový Zéland a kus světa a jak moc jí pro cestovatelská dobrodružství dodala odvahu právě životní zkušenost s rakovinou prsu. Cestování jí přineslo nejen sebedůvěru, ale také životní lásku🩷

“Bylo to velmi těžké. Jsem dost přemýšlivá a hodně věcí řeším, což se do partnerského života také určitým způsobem promítá. Můj bývalý partner například nebyl schopen přijmout, že se rychleji unavím. Mám určitá omezení, i když jsem velmi aktivní žena. Cestou do hor se více zadýchávám, potřebuju déle spát atd. To on bohužel nebyl schopen přijmout. A pak jsem našla partnera, který to plně respektuje a je úžasný. Je to však těžké v tom, že tyto aspekty vás v partnerském životě určitým způsobem prostě limitují.”

Celý článek si můžete přečíst zde↩️

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rakovina-prsu-onkologie-cestovani-bellis-den-onkopacientu-hlas-onkologickych-pacientu.A240607_094800_domaci_pari?

Moc děkujeme za sdílení a otevřenost a přejeme Ti ať jsi jen zdravá a šťastná Nikol Musilová🫶Jsme na Tebe hrdé.

#mybellisky