stamp-2

Zářijový příběh z Charitativního kalendáře Bellissime 2023

Zářijový příběh z Charitativního kalendáře Bellissime 2023

📅ZÁŘÍ| Rády bychom vám představily zářijový příběh v našem Charitativním kalendáři Bellissime 2023, který patří naší krásné a skvělé Pétě🌸

“Puzzličky pomalu zapadají jedna vedle druhé, a skládá se mi z nich krásný obrázek naplněný láskou k životu.”

“Celý rok 2010 se děly hrozné věci a já jsem s nimi bojovala. Začalo to 2 operacemi – první byla kvůli nádoru a hlavní uzlině, druhá kvůli mikrometastáze v uzlině. Hned po operaci mi pan doktor řekl, že budu muset podstoupit dost náročnou léčbu, protože nádor byl hodně agresivní. Čekalo mě 8 chemoterapií, které byly tím nejhorším, co jsem kdy zažila. Při páté z nich jsem to chtěla vzdát – chvílemi to bylo opravdu těžké. I když jsem po dalším ozařování byla hodně popálená a ještě dneska mám na některých místech těla viditelné stopy, byla to už „legrace“ proti tomu všemu…

Když bylo po všem, hodně jsem odpočívala a měla jsem tak dost času hodnotit svůj dosavadní život. Hlavou mi běželo, že musím začít jinak. Říkala jsem si: „Je ti 33, máš dvě úžasný děti a skvělý lidi kolem sebe. Všichni jsou s tebou a tys to zvládla!“ A začala jsem všechny ty puzzlíky zase hezky dávat na svá místa. Šlo to pomalu a někdy dost ztěžka, ale strašně jsem chtěla být zase tou maminkou, která bude dovádět se svými dětmi. Těšila jsem se na obyčejnou procházku se psem i na sportování, které mi neskutečně chybělo. První lyžování po nemoci jsem zvládla, běžky a kolo taky, i když ruka (po operaci mízních uzlin) trochu zlobila.

Začala jsem chodit na delší procházky, abych ruku nechala v klidu, a z chůze jsem pomalu přecházela na běh. Trvalo mi pár měsíců, kdy jsem střídala běh a chůzi, až zbyl jen běh a ten mě začal opravdu bavit. Měla jsem sice jen obyčejné tričko a kraťasy, ale když jsem vyběhla, cítila jsem se, jako by mi patřil celý svět. Začala jsem venku potkávat známé i neznámé a postupem času se z nás stali „běhací kamarádi“. Dnes už jich mám hodně a všichni jsou moc fajn.”

Celý příběh aktivní Peťky, která miluje kopce, přírodu a pohyb si můžete přečíst na našem webu➡️

https://www.bellisky.cz/pribehy/petra-2/

Moc děkujeme za sdílení, Petí, jsi obdivuhodná! Přejeme Ti už jen šťastný život a hlavně zdraví🤍 Děkujeme, že jsi součástí Bellisek. Péťa se podílí na obsluze Avon Linky za zdravá prsa a na dalších aktivitách Bellisek.

#mybellisky

📸krásné foto od naší nejšikovnější Helena Szmigielová – fotografie