stamp-2

Czech Ladies Team se snaží o přeplavbu Vltavy a plavou za zdravá prsa

Czech Ladies Team se snaží o přeplavbu Vltavy a plavou za zdravá prsa

🏊🏻‍♀️PLAVEME ZA ZDRAVÁ PRSA I 17 dálkových plavkyň se pokusí o první přeplavbu Vltavy v historii🏊🏻‍♀️

🙋🏻‍♀️ A my Bellisky spolu s Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s. budeme u toho!

3️⃣5️⃣0️⃣ Pod heslem Plaveme za zdravá prsa uplave 17 českých dálkových plavkyň z CZECHLADIESteam štafetově 350 km z Nové Pece na Lipně až do Mělníka na soutok s Labem. Projekt Vltava Swim 2024, první takový pokus v historii, se uskuteční ve dnech od 13. do 19. června 2024.

🤝Přestože Vltavu zdolají většinou kraulem, budou plavat za zdravá prsa na podporu Bellisek & Aliance, které mají v některých městech na Vltavě svá centra a jejich pacientky se symbolicky připojí k plavbě.

📌Startovat bude CZECH LADIES Vltava Swim 2024 z Nové Pece na Lipně a každý den se o porci uplavaných kilometrů postará jedna čtyřčlenná štafeta. Plavkyně budou plavat nonstop a střídat se budou v hodinových úsecích. „Plán je uplavat cca 50 km za den rychlostí kolem 2,3 km/h,“ říká Kristýna Dyková, v jejíž hlavě se nápad zrodil.

🎀Ředitelka Aliance žen s rakovinou prsu Štěpánka Pokorná k tomu říká: „Bez pohybu a vody není život. Plavání spojuje tyhle dvě nepostradatelné věci. Pomáhá udržet zdraví nebo ho navracet. Jsme šťastné, že se jako zástupkyně žen, které si procházejí nebo prošly léčbou rakoviny prsu, můžeme připojit k této unikátní akci a podpořit všechny ženy, aby se nebály, šly za svými sny a dělaly věci, které je činí šťastnými a dodávají jim sílu.“

🎀„Z propojení plavkyň z týmu CZECHLADIESteam Vltava Swim a naší organizace máme velkou radost, protože šíření prevence je jedním z našich hlavních poslání,“ říká Niki Pazderová z Bellisek a dodává s úsměvem, „těšíme se, že naše pacientky inspirujeme vltavskou prvopřeplavbou a ony si třeba půjdou během jejího průběhu zaplavat. Ženy dokážou úžasné věci a věřím, že i náročný projekt Vltava Swim holky dají. Kdyby to nebylo obtížné, už by Vltavu dávno přeplavali muži.“

🚦Startuje se ve čtvrtek13. 6. v Nové Peci u Lipna mezi 17 a 18 hodinou. Dopoledne symbolicky půjdeme s plavkyněmi k pramenům Vltavy.

1️⃣4️⃣.6️⃣. V pátek 14.6. můžete přijít podpořit plavkyně, zaplavat si s nimi nebo popovídat si na náplavku pod Jiráskovým jezem v Českých Budějovicích mezi 17 a 18 hodinou.

1️⃣8️⃣.6️⃣. V úterý 18.6. budou od brzkých ranních hodin přeplavávat Prahu. Aliance a Bellisky se k nim připojí v Troji u loděnice mezi 17 a18 hodinou.

1️⃣9️⃣.6️⃣. Ve středu 19. 6. doplavou k soutoku s Labem, tam se k nim také připojíme.

🔎Sledovat Czech Ladies team můžete na https://tinyurl.com/bdeszrtp

😍Budou rády pokud je kdekoliv na trase podpoříte ze břehu nebo se k nim připojíte ve vodě nebo si symbolicky zaplavte a podpořte tak tyto skvělé plavkyně.

#mybellisky