stamp-2

Nová kniha Onkopsychologie od PhDr. Ing. Martina Pospíchala, PhD.

Nová kniha Onkopsychologie od PhDr. Ing. Martina Pospíchala, PhD.

🆕PSYCHOONKOLOGIE I Máme obrovskou radost, že vám můžeme představit první ucelenou publikaci na téma onkopsychologie v České republice.

📚Autorem knihy je náš odborný garant a skvělý onkopsycholog PhDr. Ing. Martin Pospíchal, PhD., se kterým spolupracujeme již více než 7 let.

“Kniha se věnuje tématu psychiky člověka ve vztahu k onkologickým onemocněním. Vznikla jako úvod k důležité oblasti, která bude v ordinacích lékařů, sester, psychologů a dalších pomáhajících profesí čím dál častější. S tím, jak narůstá výskyt rakoviny v populaci, jak dokážeme čím dál většímu množství lidí účinně pomoci, logicky přibývá i těch, kteří budou otevírat související psychologická témata.

Kniha se snaží uchopit psychické reakce člověka v souvislosti s příchodem onkologického onemocnění do jeho života. Neomezuje se jen na nemocného, ale všímá si také prožívání, myšlení a chování jeho blízkých i zdravotníků. Praxe ukazuje, že se v našich profesních i soukromých životech čím dál častěji potkáváme s lidmi, kteří si prošli nebo procházejí rakovinou. Ne všichni ale vědí, jak se v takové situaci chovat, co nemocný člověk prožívá a jak ho nejlépe podpořit.

Kniha je primárně určena všem, kteří se potkávají nebo budou potkávat s tématem nemoci v rámci svojí odborné nebo pomáhající praxe. Obsahuje řadu konkrétních doporučení, zkušeností a vědecky zakotvených metod, dokreslených na reálných případech z psychoonkologické praxe. Text může být v řadě oblastí užitečný i pro blízké onkologicky nemocných lidí, nebo ty, kteří se s tématem potkávají v osobním životě.”

Knihu lze zakoupit na e-shopu Grada↩️
www.grada.cz

Pan doktor Pospíchal se také podílí na vzniku druhého dílu naší knihy Nejsi na to sama #2 – Průvodce životem po léčbě rakoviny prsu, která vyjde 4. února 2025.

#mybellisky