stamp-2

Děkujeme všem nejbližším za podporu pacientek <3

Děkujeme všem nejbližším za podporu pacientek <3

🎀PODPORA NEJBLIŽSÍCH I Většina našich příspěvků, článků a hlavně projektů patří ženám, které se potýkají s onemocněním karcinomu prsu. Na našich pobytech se věnujeme také dětem našich pacientek, které onemocnění maminky často nesou sice velmi statečně, ale značně a často negativně je ovlivňuje. Písmenka a hlavně pozornost v dnešním příspěvku bychom rády věnovaly všem nejbližším pacientek: PARTNERŮM, MANŽELŮM, MAMINKÁM, TATÍNKŮM, SOUROZENCŮM, DĚTEM, PŘÁTELŮM A VŠEM NEJBLIŽŠÍM.

🌸 Neskutečně moc si vážíme toho, co pro nás děláte 🙏 Vaší pomoci, podpory, péče a lásky.

🌸 Bez vás bychom léčbu zvládaly opravdu o moc složitěji.

🌸 Máte pocit, že se točí vše okolo pacientky, ale na vaše pocity a potřeby nezbývá prostor? Nevyčítejte si to! Máte na to nárok! Období je to těžké pro celou rodinu, vaše pocity jsou přirozené.

🌸 Nevíte jak s pacientkou mluvit? Vázne komunikace, přibývají nedorozumění? Zkuste být, co nejvíce otevření. Přiznejte otevřeně, že si s danou situací nevíte rady, že byste ji rádi probrali…

🌸 Je toho na vás po tom všem hodně? Nevíte jak se se situací vyrovnat? Nebojte si říct o pomoc odborníka! I pro vás je to ohromný stres a velká zátěž. Je potřeba věnovat péči a podporu také vám❤️

🌸 Tolik jste se upínali k momentu, kdy skončí kolotoč okolo léčby a vše se vrátí do normálu, ale ono to nenastalo? A je to spíš naopak? Pro pacientku často nastává nejtěžší období právě po skončení léčby. Pokud vám nedošla energie, zkuste jí podpořit i teď. Pokud je to dlouhé a už vám nezbývají síly, otevřeně o tom s pacientkou mluvte, předejdete mnoha nedorozuměním a určitě spolu vymyslíte řešení.

🌸 Máte pocit, že je na vás pacientka nepříjemná a vy při ní celou dobu stojíte? Máte pravdu, nezasloužíte si to, ale to co se odehrává v životě člověka bojujícího o život je nepřenosné. Opět naše rada zní: mluvte o tom, vysvětlujte, pomůže to oběma a zlepší to celou situaci.

🌸 Máte obrovský strach o milovanou ženu/dceru/maminku/kamarádku, ale nevíte si rady, co pro ní víc udělat? Řekněte jí to. Vysvětlete jí své obavy a strachy, svoje chování.

🌸 DĚKUJEME VŠEM BLÍZKÝM A PEČUJÍCÍM, že jsou tady pro nás a pro naše pacientky, jste naši hrdinové❤️

Máte někoho, kdo vám na vaší cestě pomáhá? Přidejte ❤️ do komentáře nebo jim napište vzkaz a úplně nejlépe, když jim to řeknete osobě, pro naše blízké je celá nemoc opravdu extrémně náročná, podobně jako pro nás.

#mybellisky

PS: Pracujeme na projektu, který podpoří právě blízké pacientek, součástí bude také řešení intimních partnerských otázek a plánujeme zveřejnit také příběhy pacientek z pohledu partnerů.

📸 Ilustrační fotografie milující rodiny naší Bellisky Verunky od Helena Szmigielová – fotografie