stamp-2

REKONSTRUKCE PRSU

REKONSTRUKCE PRSU

⚛️REKONSTRUKCE PRSU I Dnes bychom se rády dotkly tématu rekonstrukce prsu⚛️

“Buď ráda, po rakovině prsu budeš mít nová pěkná prsa a zdarma.” To slýchá od okolí mnoho pacientek, realita je však trochu jiná než dekolt hollywoodských hvězd‼️

Rekonstrukce (.)(.) je v současné době neoddělitelnou součástí léčby rakoviny prsu, přestože se dříve nejednalo o samozřejmost. Pomáhá ženám po ablaci navrátit se zpět do normálního života, cítit se opět žensky a nabýt mnohdy ztracené sebevědomí. Samotná možnost mít opět prsa dodává mnohým pacientkám pocit naděje, jsou schopné jasněji vidět pomyslné světlo na konci tunelu a vystoupit z bludného kruhu karcinomu prsu. Ačkoliv je rekonstrukce prsu považována za základní součást léčebného a zotavovacího procesu, není vhodná pro každou pacientku.

Ne všechny pacientky mohou rekonstrukci prsu podstoupit.

Výjimečné nejsou ani případy, kdy k rekonstrukci dojde, ale pro nepřijetí implantátu organismem či pooperačním komplikacím je nutné implantát opět vyjmout.

Při plánování této operace je důležité, aby si žena uvědomila, že lékaři nejsou schopní vytvořit ideální prs ve všech případech a je nezbytné realisticky nastínit očekávané výsledky operace.

Nový prs většinou nebude vypadat úplně stejně jako ten původní (zvlášť po ozařování) a některé ženy nebudou s rekonstrukcí nikdy zcela spokojeny.

Ne všechny pacientky se pro rekonstrukci rozhodnou, mnoho žen se dokáže se ztrátou prsu smířit a přijmou své tělo, tak jak je.

V klidu si toto téma nechte projít hlavou, zjistěte si informace, navštivte klidně více pracovišť na konzultaci, nenechte se ovlivnit okolím, je to jen a jen vaše rozhodnutí.

Na našem webu najdete hned dva odborné články na téma rekonstrukce prsu:

➡️ http://bit.ly/rekonstrukceprsu
➡️ https://bit.ly/rekonstrukcerozhovor

📸 Na krásné fotce od Helena Szmigielová – fotografie je naše nádherná Péťa