ONKO JÓGA: Přínosy pro pacientky s rakovinou prsu

stamp-2

🧘‍♀️JÓGA I Příznivé účinky na tělo i duši žen po léčbě rakoviny prsu jsou opravdu značné a jsou publikovány v mnoha vědeckých studiích (např. studie publikované Americkou společností klinické onkologie, studie publikované v Indian Journal of Palliative Care, studie M.D. Anderson Cancer Center a mnoho dalších).

Nejnovější výzkumy dokonce ukazují, že pravidelné cvičení jógy snižuje riziko návratu onemocnění až o 55% (studie publikovaná v Journal of National Care a na konferenci EBCC13 v Braceloně).

Jaké jsou největší přínosy pravidelného cvičení jógy u pacientek s rakovinou prsu?

⚛️Zlepšení fyzické kondice

⚛️Zmírnění únavy

⚛️Redukce stresu

⚛️Zmírnění bolestí

⚛️Rozproudění lymfatického systému

⚛️Otevření a protažení hrudníku, končetin a okolí jizev

⚛️Posílení imunitního systému

⚛️Zlepšení kvality spánku

⚛️Práce s dechem vede ke zvýšení kapacity plic

⚛️Zpevnění ochablých svalů zlepšení flexibility

⚛️Obnovení energie a odolnosti

⚛️Vytváření pozitivního náhledu na život

⚛️Celkové zlepšení kvality života a získání rovnováhy

Přínosy jógy jsou úžasné, ale je vhodné cvičit alespoň ze začátku pod dohledem zkušeného lektora. S ohledem na prodělanou léčbu je potřeba nic nepřehánět a nepřetěžovat nevhodnými asánami oslabené části těla. Doporučujeme poslouchat své tělo.

Jednou z pravidelných aktivit, kterou našim Belliskám nabízíme jsou online lekce okno-jógy s úžasnou jogínkou Lucie Königová Online cvičíme každou středu v 18:00 hod. Ze všech lekcí máme také video záznam, pokud někdo nestíhá nebo danou lekci nemůže, může si ji odcvičit kdykoliv ze záznamu.

Aktuálně máme více než 75 hodin okno-jógy k dispozici. Pokud byste měly zájem, stačí se nám ozvat na e-mail: mybellisky@gmail.com a odkazy na lekce vám rády zašleme, případně se můžete přidat ke cvičení online s námi.

Namasté🙏

#mybellisky