stamp-2

ŽIJ BUĎ ŠŤASTNÁ

ŽIJ BUĎ ŠŤASTNÁ

🎀 ŽIJ BUĎ ŠŤASTNÁ I Máš to nejtěžší za sebou, prvotní šok, všechna úvodní vyšetření, celou léčbu – chemoterapie, operace, ozařování, případně další léčbu. Přišla jsi o vlasy a už Ti dorůstá docela hezký ježek, možná jsi nabrala nějaké kilo, ale to nejdůležitější je za Tebou. Teď, tahle chvíle, je ta, kterou jste ty i Tvoji blízcí vyhlíželi, a ke které jsi se upínala. Možná jsi si říkala, teď je vše za mnou a teď se vrátím ke svému životu, všechno bude jako dřív…všichni Tě už chtějí zdravou, doma, v partnerském vztahu, v kamarádském vztahu, ale třeba i v práci.

A ty se cítíš vyčerpaně, unaveně, marně hledáš sílu se vrátit tam, kde Tě nemoc zastihla. Najednou přestaly pravidelné kontroly a kontakt s lékaři, najednou jsi v tom sama. Objevují se obavy z toho, že to přijde znovu. Najednou dochází síly… Přijde Ti to povědomé? Neboj se, ani v tomhle nejsi sama!

Je to dlouhá cesta, která nekončí tím, že přestaneš pravidelně docházet na onkologii. Teď začala doba, kdy potřebuješ čas a prostor pro svou duši a pro své tělo. Potřebuješ si vše v klidu zpracovat a dočerpat energii.

🌸Dopřej si po léčbě lázně a odpočinek.

🌸Nauč se říkat “ne.”

🌸Dopřej si zážitky, plň si své přání a sny.

🌸Naslouchej svému tělu.

🌸Nauč se být trpělivá.

🌸Neboj se říct si o pomoc odborníka, není to známka slabosti, naopak!

🌸Neboj se. Žít znamená zkoušet a objevovat. Nauč se pracovat se strachem.

🌸Buď šťastná! Ale i to je cesta, někdy docela dlouhá.

Život jde dál. Všechny kroky směřují nejen k tomu, že si uvědomujeme cenu našeho života, vážíme si našeho času a sebe samých, ale hlavně už si nechceme znovu projít rakovinou.

Snažíme se nestresovat drobnostmi, nerozčilovat nad něčím, co není v naší moci změnit. Rakovina je cestou smutku, strachu, smíření, ale i sebepoznání, sebelásky, spokojenosti a štěstí.

Protože to můžeme najít všichni, ať jsme nemocní nebo zdraví, bez partnera nebo zadaní, mluvíme mnoha jazyky či jedním a pocházíme z nejrůznějších společenských kruhů. Štěstí je v nás a neopouští nás, dokud se ho sami nevzdáme.

Často nám nemoc změní pohled na život a na to, co v něm má smysl a co ne, co a kdo skutečně stojí za to, abychom ztrácely nervy a rozmazaly si řasenku. Kdo je pro nás důležitý a kdo nás naopak pouze okrádá o energii a čas. Naučí nás pokoře k životu, ukáže víru, že každý den je třeba užívat naplno a nic neodkládat.

Naučí nás říkat „NE“. Buď trošku sobecká a buď pro sebe na prvním místě. Je to tvůj život a je jen v tvých rukou. Zasloužila sis ho. Plň si svoje sny, měj se ráda, odměňuj se a hýčkej se.

A nezapomeň NEJSI NA TO SAMA!

Pokud jsi se v tomhle příspěvku našla, právě pro Tebe teď píšeme druhý díl naší knihy, která se bude celá věnovat životu po léčbě rakoviny prsu.

#mybellisky

✏️ kater_illu