stamp-2

Kampaň #HlidejSiJe

Kampaň #HlidejSiJe

Máme ohromnou radost, že opět slavíme PinkOctober = růžový říjen naší velkou říjnovou kampaní na podporu samovyšetření (.)(.). Tuto kampaň jsme jako první spustily v České republice již v roce 2016 a začaly jsme používat symbol samovyšetření tedy tři prsty = 3PRSty 🙂

Naší kampaň podporuje např. ministr zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA, předsedkyně české mammodiagnostické společnosti MUDr. Miroslava Skovajsová, doc. Ondřej Mešťák, naše patronky Iva Pazderková a Hanička Holišová, holky z A cup of style a spousta dalších osobností a pacientek z celého světa.

Věříme, že se zapojíte i vy!

 

Proč tuto kampaň děláme?

Stále častěji se objevuje onemocnění u mladých žen. Jediná možnost jak na onemocnění přijít včas je samovyšetření prsu. Bohužel je stále počet žen, které by si samovyšetření prsu prováděly pravidelně, tak jako třeba chodí ke kadeřnici, minimum.

 

Proč na sociálních sítích?

Většina mladých lidí je v dnešní době aktivních právě na sociálních sítích. Internetem se šíří vše mnohem rychleji a snáze se to dostane tam, kam má. Provádíme ročně mnoho osvětových akcí a edukací fyzicky na středních školách, sportovních a společenských akcích, ve firmách…celé toto naše snažení z přednášek a edukací chceme podpořit právě kampaní na sociálních sítích.

 

Jak se mohu zapojit?

Je to jednoduché. Stačí, když se vyfotíte se symbolem samovyšetření prsu (třemi prsty před hrudníkem), zkopírujete text a vložíte na svůj profil na FB/Instagramu a označíte Vaše kamarádky, aby se do výzvy také zapojily. Pro některé z vás máme fotky připravené na odkazu níže. V příloze najdete pár fotek pro ilustraci.

 

Bude to fungovat?

Určitě ANO! Našim cílem není, aby celý český online svět zaplavily obrázky se třemi prsty. Našim cílem je, aby co nejvíce mladých žen vidělo tuto výzvu, aby je zaujala, podívaly se na to, jak si provést samovyšetření prsu. Je potřeba, aby se to šířilo hlavně od nás Bellisek, my máme ve svém okruhu přátele, kamarádky, příbuzné, kolegyně…přesně o ty nám jde, aby si uvědomily, že se tato nemoc může týkat úplně každé ženy nebo dokonce i muže a udělali něco pro sebe a svůj život. K fotce s textem můžete připsat i vlastní poselství nebo vzkaz, něco za sebe. Zapojením se do výzvy nás mohou dotyční třeba jen podpořit.

 

Na sociálních sítích můžete své fotky sdílet se třemi prsty s tímto textem níže, kdo nechce svou fotku může použít některou z přílohy tohoto e-mailu.

 

#HlidejSiJe! Samovyšetření prsu, které se provádí právě třemi prsty může zachránit nejen Tvoje prsa, ale hlavně Tvůj ŽIVOT!

Tak na nic nečekej, podívej se jak si správně provést samovyšetření a přidej se k naší výzvě.

1️⃣   Jak na samovyšetření najdeš zde

2️⃣    si samovyšetření

3️⃣   Udělej si fotku se symbolem samovyšetření 📸  3 PRSty

4️⃣   Přidej #HlidejSiJe

5️⃣   Sdílej s přáteli na svých sociálních sítích

 

Společně dokážeme víc!

 

Tisková zpráva ke stažení TZ_Bellis_HlidejSiJe_říjen_2021.

Novinky projektu

facebook-icon
🚺 PROČ si pacientky s rakovinou prsu, které mají onkologickou léčbu za sebou,…
Přečíst
facebook-icon
🎀”Teď potřebuji dvě věci: důvěřovat svému tělu, že to pro nás vybojuje…
Přečíst
facebook-icon
🍂🍁Dnešní větrný podzimní den je ideální na to si udělat pohodičku, zachumlat…
Přečíst
facebook-icon
🎀Samovyšetření (.)(.) dokáže zachránit nejen Tvoje prsa, ale hlavně Tvůj život🔛 1️⃣…
Přečíst
facebook-icon
🎀 “Žiju s rakem. Máme dohodu. On se nesnaží zabít mě a já…
Přečíst