stamp-2

Kniha Nejsi na to sama slaví 1. výročí!

Kniha Nejsi na to sama slaví 1. výročí!

 

4. února 2021, přesně před rokem, vyšla unikátní publikace o rakovině prsu a její léčbě z pohledu pacientek, napsaná ve spolupráci s předními českými odborníky na tuto problematiku. Kniha Nejsi na to sama – průvodce rakovinou Bellis mezitím doputovala k více než k 1300 pacientkám a porozumnění v ní našli i jejich rodinní příslušníci. Jak si kniha ve svém prvním roce vedla?

 

  1. Knihu od nás dostalo nebo si zakoupilo téměř 1300 pacientek. Další si knihu pořídily např. přes oficální e-shop vydavatele Grada nebo v sítích knihkupectví Luxor, Dobrovský a další.

  2. Vyřídili jsme přes 2300 emailů s objednávkami nebo dotazy ke knize.

  3. Kniha se objevila ve více než 50 médiích, např. časopisech Moje Psychologie, Blesk Zdraví, Marianne, Svět ženy, v rádiu Český rozhlas Radiožurnál a dalších.

  4. Aktuálně je objednaný dotisk a hledáme sponzora na vyžádané překlady do angličtiny a portugalštiny.

 

Především se nám však dostalo úžasné zpětné vazby od pacientek i odborníků. Co na knihu říkají?

 

Moc děkuji Tobě a Belliskám za úžasnou knížku. Je opravdu moc hezky udělaná a ačkoliv se ke mně dostala až nyní, kdy podstupuji ozařování a valnou většinu léčby už mám za sebou, tak se od ní nemohu odtrhnout. Dává mi odpovědi na otázky, na které jsem doteď neměla odpověď, anebo mě ani nenapadly. Dobíjí mě neuvěřitelnou energií a důvěrou v lepší časy. Díky, že v tom nejsem sama.”

 pacientka s rakovinou prsu, 53 let

 

Knížka je jedním slovem úžasná! Ani se mi nechtělo věřit, že někdo dokáže na papír hodit tolik informací, které jsou úplně srozumitelné i pro nováčka v onkosvětě, ale přitom dostatečně odborné a nezavádějící, navíc podané se skvělým humorem. Úplně mě dostalo to, jak se vám povedlo do slov (a ilustrací – jsou nádherný!) dostat vaše pocity. Mockrát jsem se při čtení přistihla s myšlenkou TO JE PŘESNÝ! JAKO BYCH TO PSALA JÁ. Myslím, že opravdu každá žena, které se do cesty připlete rakovina prsu, si po přečtení vaší knížky může říct, že na to opravdu není sama.”

pacientka s rakovinou prsu, 28 let

 

“Píšu vám s poděkováním – vaše kniha je úžasná! Zvedla mi náladu už v okamžiku, kdy jsem ji přebírala od pošťáka a potom pokaždé, když jsem ji otevřela. Propojit odborné informace společně se zkušenostmi pacientek byl skvělý nápad. Nadšená jsem také z rozsahu témat, které kniha pokryla. Opravdu jsem (ani na internetu) doposud nenašla takto komplexní zdroj informací na jednom místě. Přála bych si, aby měly všechny pacientky možnost tuto knihu prolistovat, protože může pomoci s odstraněním strachu z toho, co bude. Ať už se jedná o očekávaná (a obávaná) vyšetření, léčbu, ale i strach z toho, jak se zapojit zpátky do života (a půjde to vůbec…?). Já už teď vím, že to půjde! A až zase na chvíli tuhle jistotu ztratím, vím, kde ji opět naleznu.”

pacientka s rakovinou prsu, 43 let

 

“Nikolko, Vy a zbytek týmu jste neskutečný dar pro všechny ženy a rodiny pacientek s rakovinou prsu. Dcera se dozvěděla diagnózu před 14ti dny. Žije v Budapešti a já od té doby starostmi skoro nespala. Díky za rychlé zaslání knihy, prosím ráda bych si zakoupila ještě jednu, tu první jsem přečetla jedním dechem a obratem poslala dceři do nemocnice, již ji má u sebe. Chci vás podpořit a hlavně mít i já knihu stále u sebe. Teď vím, co dceru čeká a co prožívá, dokážu jí být díky vám mnohem větší oporou. V té knize je skutečně vše, na co jsem hledala odpovědi. Děkuju.”

maminka pacientky s rakovinou prsu

 

A co řekla o knize jeji garantka, primářka MUDr. Miroslava Skovajsová, PhD.?

 

„Nenajdu jiná slova, než že ta knížka je prostě báječná. Vůbec nedokážu pochopit, jak se vám podařilo udržet “tonus” v textu, objem knížky mě doslova omráčil. Prokládání Belliskami, tou čirou upřímností, protože každá popisuje prožité, je prostě geniální. Jsem si jistá, že nikde na světě nevyšel takto dokonalý kompilát potřebné odbornosti, otevřeného srdce a náruče. Velká gratulace. Za sebe si teď přeji, aby se kniha co nejrychleji ‘doporodila’, už teď chybí na trhu.“

 

 

Knihu je možné objednat emailem na nejsinatosama@gmail.com. Pacientky v aktivní léčbě mají knihu zdarma. Pacientky podstupující hormonální léčbu nebo po skončení léčby si mohou knihu koupit za 200 Kč. Pro veřejnost je možnost koupit si knihu buď přes projekt Bellis a zaplatit tak 2 knížky pro pacientky zdarma, nebo si knihu koupit ve vybraných knihkupectvích a eshopech.

 

Děkujeme všem, kteří nás a ostatní pacientky s karcinomem prsu podpořili. Nejsme na to sami.

Zavzpomínejte s námi na online představení knihy pod rouškou pandemie, i její slavnostní křest plný uvolněné nálady, radosti a dojetí.

 

Fotografie: Helena Szmigielová
Modelka: Belliska Adéla Le Van

Novinky projektu

Pusťte si průvodce operací prsu – nový díl podcastu Bellis Pink Talks
Přečíst
Nezapomínejte na prevenci rakoviny prsu i v letních měsících!
Přečíst
Příběh Silvie Kadlecové a jejího syna Matyho z kampaně MAMINKOU NAVZDORY RAKOVINĚ PRSU
Přečíst
Pusťte si nové video s názvem “Co pro Tebe znamenají Bellisky?”
Přečíst
Rozhovor o rakovině prsu a cestování s Nikol Musilovou na dnes.cz
Přečíst